اخبار

اخبار

آشنایی با شهر جدید اندیشه

آشنایی با شهر جدید اندیشه

در این مقاله از سایت مسکن کلید می خواهیم در مورد آشنایی با شهر جدید اندیشه توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. یکی از مناطق اطراف تهران شهر اندیشه است، که در بخش مرکزی شهریار واقع شده و بسیاری از افراد با گران شدن قیمت مسکن در تهران قصد خرید آپارتمان یا رهن و اجاره در این شهر را دارند. در این شهر امکانات پیشرفته­ای وجود دارد تا افراد بیشتری جذب آن گردند.

آشنایی با شهر جدید اندیشه

شهر جدید اندیشه

این شهر در ۳۰ کیلومتری محور غرب تهران، در قسمت مرکزی شهریار استان البرز، در سه کیلومتری شمال غربی شهریار و هفت کیلومتری جنوب شرقی واقع شده است. که در سال ۱۳۸۲ ساخت آن تصویب شد. این شهر دارای شش فاز بوده و فاز دو، سه، چهار و پنج بر اساس طراحی­های مدرن ایجاد شده­اند، تا علاقه­مندان زیادی را به سمت خود بکشانند.

فاز یک به عنوان ناحیه یک زیر نظر شهرداری شهریار بوده و ساختی کاملاً سنتی دارد. افرادی که خواستار خانه­هایی یک یا دو طبقه با وسعت کم و ویلایی هستند، بیشتر در این قسمت زندگی می­کنند. و فاز ششم آن چهارصد هکتار وسعت دارد و متعلق به بخش خصوصی است و شهرداری برای ساخت آن مجوزی صادر ننموده است.

تمام فازهای شهر اندیشه دارای خانه و آپارتمان­هایی با قیمت مناسب در اطراف شهر تهران است و کوچه و خیابان­هایش حال و هوای خوبی دارد و برای افرادی که بودجه محدودی دارند بسیار مناسب هست.

مشخصات جمعیتی شهر جدید اندیشه

اکثراً از تهران و شهرهای نزدیک به شهر اندیشه مهاجرت می­کنند و در نتیجه اقوام مختلفی در آن سکونت دارند. طبق آخرین آمار این شهر ۱۲۰ هزار نفر جمعیت دارد؛ که بیشتر ساکنان آن در کارخانه و شرکت­های غرب تهران مشغول به کار هستند.

آشنایی با شهر جدید اندیشه

آب و هوای شهر جدید اندیشه

این شهر اقلیم گرم و خشکی دارد و در مسیر بادهای شهریار و در مجاورت کوهپایه جنوب البرز قرار دارد و به همین دلیل از آب و هوای بسیار خوبی برخوردار است. تا حدی آب و هوای ییلاقی دارد و در برخی موارد بوی کارخانه آسفالت­سازی و غبار معدن ماسه بسیار آزاردهنده خواهد بود.

امکانات شهر جدید اندیشه

بازار نقش جهان در این شهر یکی از بهترین و بزرگترین اماکن تجاری و تفریحی است، که داری چهار فاز بوده و همانند نقش جهان اصفهان به آن پرداخته شده است. در تمام فازهای این شهر مدارس، مراکز آموزشی، مغازه­های متنوع، مراکز درمانی، حسینیه و مسجد ساخته شده و افراد در این شهر به شغل­های گوناگونی روی آورده­اند. و در آن خانه بهداشت، داروخانه و آزمایشگاه، پارک و فضای سبز، سینما، پمپ بنزین، ایستگاه آتش­نشانی، کتابخانه، پاسگاه انتظامی، مراکز خرید میوه و تره­بار وجود دارد؛ تا ساکنان شهر اندیشه حس آرامش بیشتری داشته باشند.

این شهر بسیار به تهران و کرج برای رفع موارد اضطراری بسیار نزدیک بوده و بسیار منطقه خوش آب و هواییست. افراد ساکن در این شهر بسیار از آن و مردمانش راضی هستند.

زیرساخت­ های شهر جدید اندیشه

با اینکه شهر تازه­ساز است اما زیرساخت­های مناسبی را داراست.

-جدول­کشی و آسفالت تمامی معابر

-وجود آب، برق، تلفن و گاز در تمام منازل آن

-آنتن­دهی خوب اپراتورهای تلفن همراه

البته ارتباط مستقیمی این شهر با مترو نداشته، در برخی مواقع ترافیک سنگینی در آن مشاهده می­شود. که با این حال همه مسائل در حال بازنگری هستند تا بر پیشرفته شدن شهر و بهتر شدن امکاناتش افزوده گردد.

شهرسازی شهر جدید اندیشه

آشنایی با شهر جدید اندیشه

ملاحظاتی که توسط کارشناسان شهرسازی برای شهر اندیشه لحاظ کرده­اند، عبارتند از:

-نبود تداخل در کاربری­های گوناگون مانند اداری و تجاری

-ایجاد نکردن معابر خودروی متقاطه به خاطر کاهش تردد در نزدیک مناطق مسکونی

-خیابان و پیاده­روها با عرض مناسب و زیاد جهت رفت و آمد آسان

-وجود پارکینگ­های عمومی زیاد و رایگان

-بودن تنوع زیاد متناسب با هر سلیقه در اماکن مسکونی

– وجود امنیت و نظم زیاد در تمام مجتمع­های مسکونی

-توزیع یکنواخت زیرساخت­ها نظیر اماکن ورزشی در جای جای شهر

-رعایت استانداردها جهت ساخت اماکن

این شهر به دلیل وجود امکانات پیشرفته و از همه مهم­تر قیمت مناسب افرادی زیادی را به آنجا برای زندگی کشانده و اکثراً مردمان آن از زندگی در شهر راضی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *