اخبار

اخبار

خبرهای خوب در خصوص مترو برای شهر­های شهریار و اندیشه

خبرهای خوب در خصوص مترو برای شهر­های شهریار و اندیشه

در این مقاله از سایت مسکن کلید می خواهیم خبرهای خوب در خصوص مترو برای شهر­های شهریار و اندیشه را برای شما ارائه کنیم. مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، خبر داد که به منظور راه­اندازی قطار شهریار و اندیشه با راه­آهن به توافق رسیده اند. آقای حبیب طاهرخانی، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، علاوه بر تاکید بر الزامی بودن راه­اندازی سرویس­های حمل و نقل عمومی ریلی در شهرهایی از حومه تهران که دارای جمعیت بالایی هستند گفت: پروژه‌های مربوط به قطار حومه تهران به قم و نیز تهران به پیشوا و برعکس، در حال اجرا شدن است و در حال حاضر هم داریم با راه آهن جهت راه­اندازی مترو و سرویس ریلی برای مسیر تهران به شهریار و اندیشه به توافق می­رسیم.

خبرهای خوب در خصوص مترو برای شهر­های شهریار و اندیشه

طاهر خانی همچنین اضافه کرد: در طول همکاری مفیدی که با شرکت راه­آهن صورت گرفته، ساختاری به منظور استفاده نمودن از قطارهای شهری و حومه‌ای، همراه با ظرفیت­های ریلی موجود در حال حاضر و افزایش دادن این ظرفیت­ها، قابل پیش­بینی است و ما امیدوار هستیم که این سرویس حمل و نقل ریلی، برای شهرها و شهرستا­ن­های که در حومه تهران هستند، اجرایی شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید تصریح کرد: مسئله حمل و نقل عمومی و به خصوص حمل و نقل ریلی در شهرهای بزرگ، یک مسئله کاملاً مهم است. به شکلی که فقط در شهر تهران، ۲۵ درصد از میزان بنزین مصرفی کشور، برای خودروها و ترافیک مبتنی بر آن صرف می‌شود. به همین خاطر، ما در تلاش هستیم تا با به وجود آوردن سرویس­های ریلی، در بهتر شدن وضعیت حمل و نقل عمومی کشور سهمی داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *