اخبار

اخبار

مراحل سند زدن خانه/مسکن کلید

برای خرید و فروش یک ملک یا خانه، پیدا کردن یک مشتری یا طرف حساب مناسب نخستین و مهم‌ترین قدم است؛ فرد خوش‌اعتباری که بتوان به او اعتماد کرد و ملکی را با قیمت مناسب از او خرید و یا برای فروش یک ملک روی آن حساب کرد.

تا اینجا ۵۰درصد کار پیش رفته است. طی‌کردن ۵۰درصد دیگر از مسیر، راه و چاه خاص خود را دارد و بد نیست قبل از آغاز این راه، دورنمایی از آن در ذهن داشته باشید. خرید و فروش رسمی و ثبت سند یک ملک کار دشواری نیست اما قدم‌هایی باید در این مسیر برداشت که اگر جایی از آن دچار مشکل شوید، باید متحمل صرف وقت و هزینه زیادی شوید. یادتان باشد ممکن است یک اعتماد بیجا و بیش از حد شما را به دام کلاهبرداران خرید و فروش مسکن بیندازد.


گام اول

مراجعه به بنگاه و دریافت کد رهگیری

خریدار و فروشنده به بنگاه معاملات املاک مراجعه می‌کنند و این نخستین گام برای معامله یک ملک است. مهم‌ترین نکته‌ای که باید در این زمینه به آن دقت کرد آن است که بنگاهی که به آن مراجعه می‌کنید بنگاهی رسمی و معتبر باشد. در این مرحله باید مبایعه نامه‌ای بین خریدار و فروشنده تنظیم شود. این مبایعه‌نامه وقتی ارزشمند و دارای اعتبار است که دارای کد رهگیری باشد. این کد رهگیری تأیید‌کننده این است که ملک مورد نظر تنها به یک نفر فروخته شده است. در واقع این کد رهگیری نشان‌دهنده سالم‌بودن معامله انجام شده است. تنها بنگاه‌هایی قادر به ارائه کد رهگیری هستند که به‌صورت قانونی فعالیت می‌کنند. بنگاه‌های معاملاتی برای نوشتن مبایعه‌نامه هزینه‌ای را به‌عنوان دستمزد دریافت می‌کنند.


گام دوم

مراجعه به دفتر ثبت و استعلام سند

وقت آن است که با در دست‌داشتن مدارک لازم و مبایعه‌نامه تازه تنظیم شده به یکی از دفا‌تر اسناد رسمی مراجعه کنید. با مراجعه به این دفا‌تر کار استعلام ثبتی سند انجام می‌شود. در این مرحله وضعیت سند از نظر بودن در گرو بانک و یا ارگان‌های دیگر انجام می‌شود. اینکه ملک در حال معامله، در طرح‌های ساخت و سازهای شهری نبوده باشد هم در دفتر اسناد رسمی بررسی می‌شود. ظاهرا استعلام‌های انجام شده در این اداره به‌صورت اینترنتی انجام می‌شود. با این حال برای دریافت نتیجه نهایی این استعلام‌ها به زمانی حدود یک تا ۲ هفته نیاز دارید. هزینه‌های مربوط به این استعلام بر عهده صاحب سند است و در‌‌ همان زمان مراجعه اولیه به دفتر اسناد رسمی دریافت می‌شود.


گام سوم

عوارض نوسازی و پسماند شهرداری

ملک مورد معامله در هر منطقه‌ای از شهر که قرار دارد صاحب آن باید به شهرداری‌‌ همان منطقه مراجعه کند. صاحب سند با در دست داشتن مدارک هویتی خود و ملک مورد نظر به شهرداری مراجعه می‌کند تا عوارض نوسازی و پسماند را تسویه کند. مبلغ ناچیزی هم در قبضی که باید پرداخت شود بابت کمک به آموزش و پرورش دریافت می‌شود. هزینه‌ها همان‌جا از صاحب سند دریافت می‌شود و برگه مفاصاحساب در‌‌ همان روز به‌دست صاحب سند می‌رسد. روند اداری این تسویه حساب در شهرداری ۲تا ۳ ساعت به طول می‌انجامد. مبلغ مورد نظر بابت عوارض و نوسازی بسته به ملک مورد معامله، موقعیت آن و ارزش ملک دارد. خرید و فروش ملک در دفتر اسناد به ثبت نمی‌رسد مگر اینکه عوارض نوسازی و شهرسازی آن پرداخت شده باشد. در این مرحله ملک هر بدهی دیگری به شهرداری داشته باشد تسویه می‌شود.


گام چهارم

مفاصاحساب دارایی هم لازم است

نوبت به خان اداره دارایی می‌رسد. باید مالیات مربوط به ملک پرداخت و تسویه شود. در این اداره ۳ روز مهمان هستید. در روز اول مدارک مورد نیاز را به اداره مالیات تحویل می‌دهید. روز دوم برای تعیین مقدار مالیاتی که بدهکار هستید به این اداره مراجعه و مبلغ مالیات را پرداخت می‌کنید. پرداخت مالیات معمولا در‌‌ همان محل اداره و از طریق دستگاه‌های پرداخت الکترونیک امکان‌پذیر است. اگر این دستگاه‌ها به هر دلیلی خراب بود باید به نزدیک‌ترین شعبه بانک‌ملی مراجعه کنید و بعد سند پرداخت بانکی خود را به اداره مالیات ببرید. برای دریافت برگه مفاصاحساب مالیات باید یک روز صبر کنید. روز سوم می‌توانید این برگه را از اداره مالیات دریافت کنید و در کنار دیگر مدارک خود قرار دهید.


گام پنجم

انتقال قطعی سند در دفترخانه

استعلام‌های لازم انجام شده و مدارک آماده انتقال سند است. بار دیگر سری به دفتر اسناد رسمی بزنید. در این مرحله هم خریدار و هم فروشنده با تمام مدارک مورد نیاز حضور دارند. دو طرف معامله، شرح کلی‌ای از تسویه کامل مبلغ ملک و شرایط فروش خود به دفتر اسناد رسمی ارائه می‌دهند. حالا که معامله قطعی شده است باید یک روز دیگر هم صبر کنید. بنچاق در این مدت تنظیم و اطلاعات مربوط به آن در سیستم شبکه‌ای اسناد رسمی به ثبت می‌رسد. آخرین هزینه‌ای که در این مرحله پرداخت می‌کنید هزینه انتقال قطعی سند است.


هزینه‌های خرید و فروش

اولین هزینه‌ای که در زمان خرید و فروش خانه باید پرداخت شود هزینه مربوط به بنگاه املاک است. این هزینه بابت حق دستمزد و همچنین ثبت کد رهگیری فروش ملک از دو طرف معامله دریافت می‌شود. بنگاه‌دار‌ها این هزینه‌ها را با حساب و کتاب خاص و نسبتا پیچیده خود انجام می‌دهند اما در کل مقدار این هزینه ارتباط مستقیمی با ارزش ملک مورد معامله دارد. معمولا حداقل یک‌ درصد ارزش کل ملک به‌عنوان حق‌الزحمه از طرف بنگاه‌دار‌ها دریافت می‌شود. مالیات و عوارض نوسازی و عوارض پسماند هر ملک هم بسته به نوع کاربری و وسعت ملک دارد و با بالا رفتن این اعداد، این مقدار هم بیشتر می‌شود. ثبت قطعی سند حدود ۳۰۰ هزار تومان هزینه هم برای خریدار و هم برای فروشنده در بر دارد. بد نیست بدانید که هزینه‌هایی مثل مفاصا حساب شهرداری و دارایی و مالیات و استعلام سند ازجمله هزینه‌هایی است که فروشنده باید پرداخت کند. البته این سکه می‌تواند با توافق دو طرف روی دیگری هم داشته باشد و خریدار پرداخت‌کننده این هزینه‌ها باشد.همچنین درصورت داشتن وام بانکی هزینه سند رهنی نیز به پرداختیهای خریدار اضافه میگردد.


مدارکی که لازم دارید

شناسنامه و کارت ملی طرفین معامله، نخستین مدرکی است که برای خرید و فروش یک ملک به آن نیاز است. سند مالکیت، بنچاق ملک، گواهی پایان کار، گواهی پرداخت مالیات نقل و انتقال، استعلام ثبتی، کد پستی و کد ملی طرفین، کپی مبایعه‌نامه و یا قرارداد به همراه کد رهگیری ازجمله مدارک مورد نیاز برای طی کردن مراحل کار انتقال قطعی سند یک ملک در دفترخانه است. اصل گواهی عدم‌خلاف ساختمان اگر بین مدارک موجود نباشد ثبت رسمی دچار مشکل می‌شود. املاک اداری و تجاری علاوه بر این مدارک به برگه مفاصا حساب عوارض مشاغل هم نیاز دارند. بد نیست که خریداران و فروشنده‌ها مدارکی ازجمله گواهی تسویه‌حساب شارژ ساختمان و آخرین قبض‌های پرداخت شده مربوط به ملک را هم بین مدارک خود داشته باشند تا در زمان انجام معامله ملک و بعد از آن درگیر مشکلاتی از این دست نشوند.


«سپاس از شما بابت انتخاب وب سایت مسکن کلید»
در صورت رضایت از وب سایت و مطالب آن می توانید مسکن کلید را در
تلگرام 
و اینستاگرام دنبال کنید و آن را به دوستان خود معرفی کنید


درصورت نیاز به مشاوره بیشتر پیام بگذارید،در کمترین زمان پاسخ خواهیم داد

(۹۲۵) نظرات

 1. محمد

  به    بیان شده  

  با سلام مفاصا حساب دارایی فقط برای یک دفتر خانه صادر میشود ؟
  یا میتوان از آن در دفتر خانه دیگر هم استفاده کرد

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   در صورت بغل نویسی توسط دفترخانه مقصد قابل استفاده برای دفاتر دیگر میباشد

   پاسخ
 2. علی

  به    بیان شده  

  باسلام واحترام
  درصورتی که بخواهیم سندرا به یکی ازنزدیکان انتقال دهیم آیا نیاز به دریافت کدرهگیری ویامبایعه نامه است
  باتشکر

  پاسخ
 3. درودی

  به    بیان شده  

  سلام. آیا سند ملکی دست اول زمان شاه قابل نقل و انتقال است یا سند باید تعویض گردد؟

  پاسخ
 4. شادی

  به    بیان شده  

  سلام مالیاتشو چطور حساب میکنن؟
  اگه سند برگه سبز گم بشه برا سند المثنی میشه همون موقع به اسم کس دیگه زد؟

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   مالیات بسته به موقعیت ملک و نوع اون متفاوته مثلا در تهران ملک مسکونی متری ٣٣٠٠ محاسبه میشه تقریبا، ی واحد ۵٠ متری میشه ١۶۵٠٠٠ تومان
   در خصوص سند تماس بگیرید٠٩١٢٣٣۶۶٨١۵

   پاسخ
 5. کامی

  به    بیان شده  

  باسلام میخواستم بدونم هزینه ثبت سند یک واحد ۸۷متری در شهرری با پارکینگ وانباری چقدر میشه

  پاسخ
 6. شادی

  به    بیان شده  

  با سلام
  ملکی بین من و خواهرم بصورت ۳ دانگ است برای انتقال به خواهرم باید باز هم کدرهگیری و مبایعه نامه داشته باشیم
  در ضمن ملک نوساز است
  و هزینه نقل و انتقال واحد ۸۵ متری در فردیس کرج چقدر است

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   مبایعه نامه لازم می باشد
   هزینه ی نقل و انتقال در صورت نداشتن وام مجموعا حدود ۱میلیون تومان

   پاسخ
 7. مسعود سفری طهرانی

  به    بیان شده  

  ممنون اطلاعات کامل بود ولی اگر پرونده در اداره دارایی پیدا نشد چه کنیم

  پاسخ
 8. رضا

  به    بیان شده  

  با سلام و تشکر از شما
  از نظر قانونی هزینه انتقال سند به نام خریدار، به عهده فروشنده است؟
  و آیا استفاده خریدار از وام مسکن ، تغییری در این قانون ایجاد میکند؟

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   هزینه سند قطعی نصف نصف است ولی در صورت داشتن وام بانکی هزینه سند رهنی با خریدار است

   پاسخ
 9. امیر

  به    بیان شده  

  سلام
  من یه سوال دارم ممنون میشم جواب بدید
  ایا برایه فروختن خانه و ثبت سند باید پایان کار داشته باشیم؟؟درضمن سند تک برگ نداریم ازین دفترچه ای هاست

  پاسخ
 10. مهدی

  به    بیان شده  

  با سلام خدمت دوستان
  اگر تمام نامه ها برای دفتر خونه صادر شده باشد ولی بخواهیم تو دفتر خانه دیگری ثبت انجام شود ِِِ انکانش هست؟

  پاسخ
 11. Kazem

  به    بیان شده  

  یه سوال باعرض احترام من یه واحد اپارتمان معامله کردم وتوبنگاه املاک قولنامه با کدملخی نوشتیم واثرانگشت هم زدیم ایا قانونیه یاخیر

  پاسخ
 12. مهدی

  به    بیان شده  

  سلام
  ما یک واحد آپارتمان رو ۲۴ سال قبل از یه شرکت ساختمانی خریدیم، بعد از ۵ سال سند مالکیت رو دریافت کردیم، بعد از گذشت ۱۹ سال که به شهرداری مراجعه کردیم،اعلام کردن که مشخصات سند شما با واحد دیگر در بلوک بغل جابجاست و باید اصلاح شود،بطوریکه در سند شما بجای قطعه ششم تفکیکی باید قطعه یازدهم نوشته میشد و در سند آن واحد دیگر بجای قطعه یازدهم باید قطعه ششم تفکیکی نوشته میشد،راهنمایی که کردن این بود که باید سندهای همدیگر را بنام هم بزنیم، حالا میخواستم بدونم از اونجایی که محضر یا ثبت یا شرکت سازنده این اشتباه بزرگ رو انجام دادن و ما برای سند زدن خانه های همدیگر هیچ خرید و فروشی انجام نمیدهیم باز هم باید به اداره دارایی پول بدهیم؟
  اگر باید بدهیم حدودا چقدر؟ از آنجایی که ما ۱۹ سال پیش سند زدیم، اگر بخواهند مالیاتش را بگیرند برای این ۱۹ سال را میگیرند؟ و حدودا هر سال چقدر؟

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   باید انتقال انجام بشه و دارایی فقط ی هزینه انتقال میگیره حدود ٣٠٠ هزار تومن و ی هزیه انتقال سند دارید حدود ۴٠٠ هزار تومن همین
   البته هزینه شهرداری سالانه هستش و زیاد میشه برای شما ولی اجباری نیست میتونید بدون نامه شهرداری سند بزنید

   پاسخ
 13. حمیدرضا

  به    بیان شده  

  با سلام
  من خونه ای که سندش به نام مادرم هستو می خوام به اسم خودم بزنم تا بتونم وام مسکن بگیرم. خونه تو تبریز هست و تو یه مجتمع. متراژ ۱۱۰ متر و حدودا ۲۳۰ میلیون.
  میخواستم ببینم با توجه به اینکه همه هزینه هاشو خودم باید بدم چقدر هزینه برمیداره برام. منظورم همه هزینه هاش هست. سند، عوارض شهرداری و مالیات و … و اینکه نمیشه بعضی از هزینه ها رو پرداخت نکنم؟

  پاسخ
 14. مهدی

  به    بیان شده  

  سلام
  هزینه انتقال سند یک واحد ۶۶ متری در شرق تهرام با ۱۰۰ میلیون وام چقدر میشه?. خیلی ممنون

  پاسخ
   • سعید عساکره

    به    بیان شده  

    با سلام من با اجازه پدرم یک واح ساختما بالای منزل پدریم ساختم ودر بنگاه معاملاتی قول نامه کردیم الن مدت سه سال است پدرم فوت کرده حال چگونه میتوانم سند بنام کنم لازم به ذکر است که منزل ساخته شده دارای پروان ساختمان است اما بنام پدرم میباشد.ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

    پاسخ
    • admin

     به    بیان شده  

     سلام
     نیاز به اجاره دادگاه است و اولین قدم ادعای حقوقی است و مراجعه به شورای حل اختلاف و طرح دعواست

     پاسخ
 15. Bhar

  به    بیان شده  

  سلام خسته نباشید
  ببخشید ی خونه تو محله سراج ک اوقافیم هست قبل عید ب نام پدرم خورد و ما الان داریم ب نام ی نفر دیگه میکنیم ، تو اداره دارایی گفتن دو تا قبض یکی پونصد هزار و خورده ای یکی دویست وخورده ای پرداخت شه ، اداره شهرداریم حدود دویست تومن گرفت ، اخه دو ماه ببشتر از سند زدن قبلی نمیگذره. ما باید دوباره همرو پرداخت کنیم؟

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   شهرداری بله ولی دارایی زیاد گفته مگر اینکه قبلا از قانون تسهیل استفاده شده باشه که دارایی نداده باشین!

   پاسخ
 16. م

  به    بیان شده  

  سلام و وقت بخیر
  هزینه محضر و انتقال سند برای واحد ۸۶ متری در فردیس کرج (۳دنگ بنام خودم و ۳دنگ بنام همسرم) که با ۹۰میلیون وام خریداری شده چقدر می باشد؟
  ممنون

  پاسخ
 17. بهنام

  به    بیان شده  

  سلام. فردا عصرخونه معامله میکنم ممنون میشم راهنماییم کنید.
  حیاط قدیمی در تبریز به قیمت ۱۴۵ میلیون تومان فروختیم.
  هزینه بنگاه برا هر طرف چقدر میشه.مثلا نیم درصد بعلاوه ۹ درصد ارزش افزوده یا چطوری؟
  برا کار شهرداری چه مدارکی باید ببریم و کدام قسمت بریم؟ سند تک برگه هست.
  خونه به نام مادرم هست برا کارهای شهرداری و مالیات باید خودشون هم باشن؟
  شرمنده زیاد شد واقعا لطف میکنید اگر پاسخ بدید

  پاسخ
 18. فرامرز

  به    بیان شده  

  درود
  پایان این هفته یک واحد آپارتمان ۵۲ متری در تهران به قیمت ۲۹۸ میلیون را در محضر انتقال سند می زنیم سوال من این است که هزینه انتقال سند برای خریدار چقدر خواهد بود . واحد مذکور فاقد وام است.
  باسپاس

  پاسخ
 19. عليرضا

  به    بیان شده  

  با سلام
  سوالی داشتم از حضورتون
  آخر ماه آپارتمان ۴۳ متری در غرب تهران سند زده خواهد شد میخواستم بدونم هزینه سند برای خریدار چقدر میشه؟
  شایان ذکر است که آپارتمان ۳ دنگ به نام بنده و ۳ دنگ به نام همسرم هستش

  پاسخ
 20. حامد طیبی

  به    بیان شده  

  با سلام یک واحد اپارتمان با قیمت ۹۵ میلیون تومان در همدان کل هزینه های انتقال سند، شهرداری و دارایی آن برای فروشنده چقدر است?

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   بسته به سال ساخت ساختمان و بدهی عوارض متفاوت است ، لذا اطلاعات دقیقتری لازم است و درصورت نیاز تماس بگیرید
   ٠٩١٢٣٣۶۶٨١۵ فقیه نصیری

   پاسخ
 21. محمد

  به    بیان شده  

  با سلام و عرض خسته نباشید
  یک واحد آپارتمان به قیمت ۲۹۸ میلیون با وام ۱۶۰ میلیونی هزینه دفتر خانه چقدر میشود؟
  سند این ملک قدیمی می باشد آیا هزینه تک برگ شدنش به عهده چه کسی استو چقدر
  در ضمن سند ۳ دنگ ۳ دنگ می باشد؟
  باتشکر

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   حدود ٢میلیون و ۵٠٠هزار تومان
   سند به عهده خریدار میباشد البته بعد از انتقال سند چون قبلش نیاز نیست

   پاسخ
 22. محمد

  به    بیان شده  

  باسلام وتشکر از مطالب مفیدتون
  میخواستم هزینه انتقال سند ملکی به ارزش صدوهشتاد میلیون و بدونم
  فرمولش چیه چطور محاسبه میشود؟

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   حدود یک میلیون اگر وام نداشته باشه
   فرمولش پیچیدست عوامل مختلف تاثیر گذاره

   پاسخ
 23. حامد طیبی

  به    بیان شده  

  با سلام یک واحد اپارتمان با قیمت ۹۵ میلیون تومان در همدان کل هزینه های انتقال سند، شهرداری و دارایی آن برای فروشنده چقدر است
  سال ساخت ۹۱ و تا به حال هم عوارض پرداخت نشده

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   بسته به سال ساخت و عوارض متفاوت است باید دید آخرین انتقال سند قطعی چه زمانی بوده و آیا عوارض سالانه پرداخت شده یا خیر
   هزینه سند حدود ۴٠٠ هزار تومان
   هزینه دارایی حدود ٢٠٠ ” ”
   هزینه شهرداری سالانه حدود ١٠٠ هزار تومان

   پاسخ
  • ندا

   به    بیان شده  

   با سلام
   ملکى را با یک نفر ٣ دانگ ٣ دانگ خریدیم . دفتر خانه گفته که ۴٨ ساعت بعد بنچاق اماده مى شه . ایا چون شریک هستیم باید تقاضاى ٢ بنچاق بکنیم ؟

   پاسخ
   • رسولی

    به    بیان شده  

    سلام
    خیر شما هرکدام یک سندسه دانگ میگیرید و یک بنچاق که توش اسم دوتا خریدار نوشته میشه

    پاسخ
 24. پیمان

  به    بیان شده  

  سلام.برای انتقال سند گرفتن برگه عدم خلافی واحد مسکونی باید حتما انجام شود؟و اگر انجام نشده باشد و بدون اطلاع خریدار سند به نام او ثبت شده باشد مشکل چگونه حل میشود.با تشکر

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   مشکلی وجود ندارد فقط بحث هزینه های شهرداری است که میتوان با استعلام مبالغ را کسر کرد و درصورت نپذیرفتن فروشنده از راه قانونی و تنظیم شکایت قابل دریافت است

   پاسخ
 25. یزدانی راد

  به    بیان شده  

  باسلام و خسته نباشید
  اینجانب مبایعه نامه آپارتمانی را حدود یک ماه پیش نوشته ام و اکنون از فروشنده کپی گواهی پایان کار را دریافت نمودم
  مطلبی که ذهن بنده را مشغول کرده تاریخ دریافت پایان کار توسط فروشنده در سال ۹۲ می باشد که از دفتر الکترونیک شهر دریافت شده است که در توضیحاتش عنوان شده ( این گواهی پیرو پایان کار ساختمان و پایان کار آپارتمان بدون انجام بازدید صورت گرفته و این پایان کار به درخواست مالک و تعهد محضری مبنی بر عدم وجود خلاف در آپارتمان و ملک موصوف صادر گردید ) .
  لطفا بفرمائید آیا فروشنده بایستی استعلام جدید ارائه نماید یا اینکه همان استعلام سال ۹۲ کفایت میکند؟ و نیز مفهوم این گواهی چیست؟
  باتشکر یزدانی

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   همون گواهی قابل استناد هست
   ولی میتونید از شهرداری منطقه استعلام بگیرید آیا سازنده به تعهداش عمل کرده یا نه
   درصورتیکه عمل نکرده باشه هرجا نیاز به جواب استعلام شهرداری باشه جواب صادر نمیشه!

   پاسخ
 26. عليرضا

  به    بیان شده  

  با سلام
  سوالی داشتم در مورد اطلاعات کد پستی در مبایعه نامه.
  آیا آدرس پستی با توجه به کد پستی درج شده ثبت می شود و یا به صورت دستی در سیستم توسط اپراتور ثبت می شود؟

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   اصولا بصورت ثبت سیستمی است و آدرس اتومات ثبت میشود ولی گاها بعضی از کدهای پستی که قابل شناسایی نباشد توسط اپراتور آدرس بصورت دستی ثبت میگردد

   پاسخ
 27. رضا

  به    بیان شده  

  با سلام ما یک اپارتمان در کرج را که ارث پدرمان بوده قولنامه کردیم و دو سند سه دانگ تک برگ به نام من و برادرم گرفتیم حالا دفتر خانه میگه باید حثر وراثت نامحدودم لازمه و حثر وراثت ما محدود به سه میلیونه ایا موقع انتقال سند در دفترخانه برای ما مشکل ایجاد خواهد شد؟ با تشکر

  پاسخ
 28. مرتضی

  به    بیان شده  

  سلام بنده در حال خرید ملک می باشم – فروشنده به اداره دارایی رفته و مالیات را پرداخت نموده و کپی شناسنامه بنده را تحویل داده- حال فقط باید پرینت آن را دریافت کند- بنده تصمیم گرفتم ملک به نام خودم نباشد و به نام کس دیگری بخورد- آیا اداره دارایی هزینه دوباره دریافت می کند؟

  پاسخ
 29. احمد

  به    بیان شده  

  سلام
  بنده فروشنده دو واحد آپارتمان در یک ساختمان هستم و علاوه بر قبض مالیاتی باید نامه از ساختمان مستغلات برای دارایی ببرم،
  آیا مالیات بساز بفروشی به من تعلق گرفته است؟

  پاسخ
 30. علیرضا

  به    بیان شده  

  سلام خسته نباشید آپارتمانی را فروختم خریدار قرار شد نصف مبلغ را بدهد وآپارتمان را تحویل دهم والباقی مبلغ را در محضر با وام پرداخت نماید اما حالا حاضر نمیشود که وام را بگیرد و پرداخت نماید وسند زده شود چگونه میتوانم الباقی پول خود را گرفته باتوجه به اینکه ملک را تحویل دادم میتوانم معامله را فسخ کنم و ملک راتخلیه کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ
 31. sajad

  به    بیان شده  

  سلام
  یه واحد آپارتمان به متراژ ۱۳۰ متر در کرمانشاه خریداری کردم و فعلا مبایعه نامه نوشتیم
  و فروشنده داره کارای شهرداری و دارایی و انجام میده
  قیمت واحد ۲۰۰ میلیون
  ۱۲ میلیون هم وام داره
  خواستم بدونم هزینه سند نویسی و دفترخانه چقد میشه

  پاسخ
 32. الهه

  به    بیان شده  

  سلام. آپارتمان ۵۰ متری شرق تهران،‌رو میخواهیم بفروشیم. و وام رو منتقل کنیم. سود وام پرداخت شده و اصل مبلغ باقی مانده. چه هزینه هایی باید پرداخت شود؟ حدودا چه مقدار است و کدام ها بر عهده‌ی خریدار است. (ملک حدودا ۸ ساله است)

  پاسخ
 33. bahram

  به    بیان شده  

  سلام
  سوالی داشتم در مورد اینکه آیا میشه سند خانه ای را که در رهن بانک میباشد را قبل از خارج شدن از رهن بانک در بنگاه قولنامه کرد یا خریدار اصلا باید پولی بابت ۱/۳ اول معامله تا قبل از رهن خارج شدن سند پرداخت کند یا نه

  پاسخ
 34. میلاد

  به    بیان شده  

  با سلام
  یه خونه تو تهران به نام مادرم هست که قراره بابت ارث به من برسه گفته که تا وقتی زنده است می خواد به نام من بزنه
  الان لازمه که بریم بنگاه؟ وارث خریدار حساب میشه؟
  هزینه بنگاه چقدر میشه؟ قیمت خونه حدود ۱۵۰ میلیون هست.
  میشه نرفت بنگاه مستقیم رفت دفتر اسناد رسمی؟

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   لازمه حتما تو بنگاه مبایعه نامه بنویسید هزینه قانونی دو طرف ١۵٠٠٠٠٠ تومن میشه ولی توافقی میشه حتی با ٢٠٠ تومن نوشت

   پاسخ
 35. شادی

  به    بیان شده  

  سلام
  ببخشید یه خونه ۲۱۰ متری که ۲۰ سال از ساختش گذشته باشه مالیاتش چقد میشه و برای فروش به جز مالیات چیزی دیگم باید پرداخت بشه

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   حدود ۵٠٠ هزار تومان
   عوارض سالانه شهرداری لازمه پرداخت بشه تو تهران میانگین سالی ١٢٠ تومن میشه و نیمی از هزینه سند حدود ۵٠٠ تومن اونه

   پاسخ
 36. فرهاد

  به    بیان شده  

  سلام قیمت آپارتمان ۴۳ متری در فولاد شهر
  ۴۵میلیون کمیسیون وقیمت سند چقدر میشه

  پاسخ
 37. پیمان

  به    بیان شده  

  باسلام.من وپدرم یک زمین مسکونی به صورت شراکتی خریداری کردیم.صاحب زمین در دفترخانه وکالت داده بنام پدرم ومن،اگربخواهیم سند رسمی بنام خودمون بگیریم آیا میشوددر این سندرسمی سه دانگ بنام پدرم وسه دانگ بنام من ثبت شود؟اگرنه چطور بایدکرد؟ممنون

  پاسخ
 38. مجید

  به    بیان شده  

  سلام و تشکر از شما
  من یک واحد ۷۲ متری شرق تهران خریداری کرده ام با مبلغ ۳۰۵ میلیون
  و ۷۰ میلیون وام مسکن میگیرم
  هزینه انتقال سند و رهن در دفترخانه برای من چقدر می باشد
  ممنونم

  پاسخ
 39. ساحل

  به    بیان شده  

  سلام.اگر پاسخ استعلام دارایی رو گم کرده باشیم مراحل کار چیه و چقدر زمان میبره؟

  پاسخ
 40. ساحل

  به    بیان شده  

  سلام.اگر پاسخ استعلام دارایی رو گم کرده باشیم مراحل کار چیه و چقدر زمان میبره؟فوری

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   تشریف میبرید دارایی دوباره میگیرید اگر بیش از سه ماه از صدورش گذشته باشه مجددا از دفتر خونه نامه میگیرید

   پاسخ
 41. محمدپور

  به    بیان شده  

  عرض سلام
  ما جدیدا یک اپارتمان در شهر جدید پردیس مبایعه نامه نوشتیم و فردا سند در دفترخانه تنظیم میشود.. البته این اپارتمان (تعاونی اموزش و پرورش) هنوز سند قطعی ندارد و تاریخ مشخصی برای صدور سند قطعی به مالکین اعلام نشده.. هزینه نقل و انتقال در دفترخانه حدود چقدر هست برای خریدار و فروشنده؟
  با تشکر از وقت و مطالب بسیار سودمند شما

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   ممنون از توجه شما
   احتمالا سند وکالت میباشد که در اینصورت حدود ٢٠٠ هزار تومان است

   پاسخ
 42. مهران

  به    بیان شده  

  سلام و خسته نباشید خدمت شما
  ممنون از راهنماییتون
  یه سوْال
  خانه ای به متراژ ٨۵ متر دارای حیاط خلوت به متراژ ٢٠ متر رو میخوام با وأم ۶٠ میلیونی خریداری کنم (مکان شهر آمل)
  هزینه هایی رو که باید پرداخت کنم رو میشه لطف کنید بگید چقدره؟
  با تشکر

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   اگر وام روی واحد باشه کارمزد بانک و دو قسط جلوتر+هزینه سند رهنی و نیمی از هزینه سند قطعی___ مجموعا حدود ٢ میلیون تومان بجز ٢ قسط

   پاسخ
 43. محمود

  به    بیان شده  

  با سلام ضمن تشکر
  بنده میخام یه ملک را به نام پدرم خرید کنم ایشون شهرستان هستند البته کپی کارت ملی و شناسنامه ایشون را من دارم. ایا من میتونم تاقبل از سند زدن خودم کاراش را انجام بدهم و بعد موقع سند زدن ایشون بیاد یا نه؟ اگر میشه به چه صورت هست؟ با تشکر

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   بله نیازی به حضور ایشون نیست و شرایط خاصی نداره چونکه فروشنده لازمه تمام کارا رو انجام بده و ی نسخه کپی از کارت ملی و شناسنامه پدرتون بهش بدید کافیه

   پاسخ
 44. فریبرز

  به    بیان شده  

  سلام. آپارتمان ۱۱۰متری تو رشت با قیمت ۳۰۰میلیون و وام ۸۰۰۰۰۰۰۰میلیون مسکن لطفا هزینه بنگاه سهم خریدار و دفترخانه رو بفرمایید …با تشکر…

  پاسخ
 45. محسن کریمی

  به    بیان شده  

  سلام
  قصد فروش یک واحد آپارتمان ۶۵ متری در خمینی شهر (در استان اصفهان) را دارم که سندش صادر نشده و خودم هم وکالتی خریدم. قیمتش حدود ۷۵ میلیون است و باید وام ۴ تومنی اش را خودم تصفیه کنم
  ۱) کسی که قبلا این واحد را وکالتی به من فروخته برگه تصفیه حساب دارایی به من نداده است. ممکن است که معاف بوده ؟ آیا من هم می توانم معاف شوم؟
  ممکن است محضر فراموش کرده باشد که مدرک دارایی را بخواهد؟

  ۲) برای دارایی ابتدا باید به محضر مراجعه کنم؟ قبل از قولنامه هم می توانم اقدام کنم؟

  ۳) لطفا هزینه تقریبی شهرداری ، دارایی و محضر را بفرمائید

  با سپاس فراوان از سایت خوب شما

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   ١ خیر برای سند وکالتی نیازی به دارایی و شهرداری نیست
   ٢ بله ، قبل قرارداد ممکن نیست
   ٣ تقربا حدود ١ میلیون تومان

   پاسخ
 46. شهرام حسين زاده

  به    بیان شده  

  باسلام
  یک آپارتمان ١٢٧ متری نوساز در شهر تهران امیراباد شمالی را فروخته ام به قیمت یک میلیارد تومان. اگر میشه بفرمایید هزینه محضر چقدر میشود. سپاسگزارم

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   بستگی به ارزشی که دارایی تعریف میکند است
   در صورتی که طبق معمول باشد حدود ۵ میلیون تومان اگر وام نداشته باشد فقط هزینه دفترخانه میباشد ضمنا هزینه های دارایی و شهرداری هم دارید

   پاسخ
 47. ليال

  به    بیان شده  

  سلام میخوام یه وام ۶۰ میلیونی از بنیاد بگیرم وواضافش کنم یه خونه بگیرم شرایط بانک صادرات نوشته پایان کار داشته باشه خانه هایی که اون اطرافه پایان کار ندارن نمیدونم باید چکار کنم یعنی منزل ویلایی هم باید پایان کار داشته باشه حتی اگر سالها پیش ساخته شده؟ یا فقط منظور از پایان کار فقط منزل اپارتمانی یه دنیا ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.جواب به ایمیلم بفرستید متشکرم

  پاسخ
 48. آرش

  به    بیان شده  

  با سلام و تشکر برای اطلاعات خوب و پاسخ دهی مناسبتون،
  بنده هم دو سوال دارم،
  ۱-هزینه انتقال سند یک واحد آپارتمان ۵۹ متری در اسلامشهر که ۴۵ میلیون تومان روش داره چقدر هست؟
  ۲-و اینکه پرداخت این هزینه به عهده ی خریدار هستش یا فروشنده؟

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   ممنون از لطف شما
   ١ – هزینه دارایی و شهرداری و نیمی از سند قطعی با فروشنده و حدود ٢ میلیون تومان سهم خریدار که شامل نیمی از سند قطعی و کل سند رهنی میباشد

   پاسخ
 49. یاسر

  به    بیان شده  

  با سلام
  ممنون از اطلاعات جامع در سایت
  میخواستم بدونم هزینه کلی برای انتقال سند یک ملک ۷۰ متری به ارزش ۲۶۷ میلیون تومان در شرق تهران چقدر میشه
  و این هزینه چگونه بین فروشنده و خریدار تقسیم میشود
  با تشکر

  پاسخ
 50. یاسر

  به    بیان شده  

  این ساختمان دارای ۸۰ میلیون وام بانکی میباشد که از این هشتاد میلیون ۲۰ میلیون تومان وام جعاله میباشد
  با تشکر مجدد

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   ممنون از توجه شما
   هزینه سند قطعی حدود یک میلیون تومان هست که نصف نصف پرداخت میشود
   هزینه سند رهنی بابت وام حدود ٢ میلیونه که تماما خریدار پرداخت میکنه

   پاسخ
 51. سارا

  به    بیان شده  

  سلام
  میخواستم بدونم بدون داشتن کدرهگیری دفترخونه سند قطعی میزنه؟؟؟
  و سهم هزینه دفترخونه یه ملک پنجاه متری به ارزش ۷۸میلیون در امازاده حسن چقدر میشه

  پاسخ
 52. علی

  به    بیان شده  

  با سلام خسته نباشید
  بنده می خوام یه واحد مسکونی تو کرج به قیمت ۱۰۴ میلیون خریداری کنم.که ۵۵ میلیون وام دریافت کنم. سند هم ۳ دانگ ۳ دانگ میشه. ساختمان هم ۱۱ سال ساخت می باشد.
  هزینه سند چقدر باید پرداخت کنم؟
  ممنون از حسن توجهتون و پاسخهایی که ارائه کردین.

  پاسخ
 53. سيد رضا علوي

  به    بیان شده  

  با سلام جهت سند زنی و نقل و انتقال سند در تهران آپارتمان ۸۲ متری حدود مبلغ چقدر می باشد.دهکده المپیک ۲۵ سال ساخت

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   بستگی به ارزشی است که دارایی تعریف میکند
   درصورت نداشتن وام و ارزشی حدود ٣٠٠ میلیون حدود یک میلیون تومان است

   پاسخ
 54. رضا

  به    بیان شده  

  با عرض سلام
  ملکی مورد معامله قرار گرفته، الان برای سند زدن در محضر گواهی پایان کار لازم است ولی گواهی مذکور گم شده برای اخذ مجدد پایان کار آیا نیازی به بازدید کارشناس شهرداری از لحاظ خلافی لازم است یا خیر؟ و اینکه با مراجعه به دفاتر خدمات شهرداری می توان آن را گرفت؟

  پاسخ
 55. یاسین

  به    بیان شده  

  سلام.خسته نباشید
  میخاستم ببینم هزینه سند زدن به خونه ۱۷۰ میلیونی تو شهرری با حدود ۸۵ میلیون وام جانبازی برای دوطرف چقد میشه؟
  ممنون از لطفتون

  پاسخ
 56. رضا

  به    بیان شده  

  با عرض سلام
  ملکی مورد معامله قرار گرفته و سند ملک بصورت منگوله دار می باشد (سند مربوط به قبل از سال ۹۰ می باشد) و همچنین سند مذکور به جهت وام در رهن اداره مربوطه می باشد،آیا زمانی که سند فک رهن می شود نیازی به تعویض سند به تک برگی هست یا خیر؟

  پاسخ
 57. محمد

  به    بیان شده  

  با سلام آیا بدون مبایعه نامه دفترخانه سند را انتقال می دهد؟یعنی می شود بدون اینکه بنگاه رفت انتقال سند انجام شود؟

  پاسخ
 58. حمیدرضا

  به    بیان شده  

  سلام.ملک در حریم مترو مشکل قانونی برای فروش نداره؟خارج از خطوط قرمز البته نه داخل حریم . دوم اینکه وقتی خریدار دستور نقشه خواسته از فروشنده پایان کارم میتونه بخواد وقتی میخواد تخریب کنه ملک رو؟ و پایان کار نامحدود وقتی باشه و دفترخونه قبول داره و حتی شهرداری خریدار میتونه پایان کار جدید بخواد؟؟؟ ممنون از شما

  پاسخ
 59. احمد قصری

  به    بیان شده  

  سلام
  سند زدن خانه ۱۴ سال ساخت بروانه ساخت داره ولی بایان ساخت نداره نمای داخل حیاط شده نمای داخل کوچه نشده ارزش نما کردن جهت بایان ساخت نداره راه حلی هست که بتونیم سند را به اسم خریدار کنیم

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   حتما برای انتقال سند میبایست پایان کار بگیرید
   راه حلی جز موافقت شهرداری ندارید باید با شهرداری توافق کنید

   پاسخ
 60. محسن

  به    بیان شده  

  هزینه انتقال سندی در منطقه سراج که اوقافی هست.به متراژ ۶۲ متر و به ارزش ۱۷۹ میلیون.بدون پارکینگ و ۱۲ سال ساخت برای خریدار چقدر است؟بدون وام.سند بنام دونفر قراره بخوره.

  پاسخ
 61. ساحل

  به    بیان شده  

  با سلام
  میخواستم بدونم برای سند زدن یک خونه ۶۵ میلیونی که خریدیم چقدر باید پرداخت کنیم و کل زمان سند زدن چقدر میشه؟ ممنونم

  پاسخ
 62. siavash

  به    بیان شده  

  با سلام.من یه خونه سال۸۸ خریدم ۷۲ متر.
  الان میخوام بفروشمش.پایان کارش رو چطور میشه گرفت؟من فقط سند دستمه.

  پاسخ
 63. بهاره

  به    بیان شده  

  سلام أیا برای منزلی که مشارکت داده شده و قرار بر دریافت سند می باشد می شود سند را سه دانگ سه دانگ به نام دو نَفَرزد

  پاسخ
 64. mona

  به    بیان شده  

  سلام
  میخواستم بدونم هزینه انتقال سند خونه ۲۵۸ میلیونی که ۴۲ میلیون هم وام مسکن گرفتیم چقدر میشه؟؟؟

  پاسخ
 65. شفیقه پیرهاشمی

  به    بیان شده  

  سلام. من در اصفهان زندگی میکنم. به یکی ازفامیلم که در تهران هست سپردم که دنبال خانه درتهران برایم باشد ایشان قبول کردن وبعد از تقریبا یک ماه خانه ای مناسب برایم پیدا کردن ومن به تهران رفتم ومعامله انجام گرفت.. حالا میخواستم بدانم که چقدر حق الزحمه به ایشون بپردازم… با توجه به اینکه ایشون بسیارزحمت کشیدن وتا آخرین مرحله درکنارم بودن وانسان بسیار محترم وباصداقتی هستن درضمن به بنگاه خریدار وفروشنده هر کدام سه میلیون تومان پرداختیم

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   درک و محبت شما ستودنی است، لذا همچین موضوعی کاملا شخصی و سلیقه ای است . از نظر بنده پول نباشه بهتره میتونه ی هدیه جلوه زیباتری داشته باشه و چه بهتر که بشه هدیه رو نقد کرد مثلا سکه طلا یا …

   پاسخ
 66. ابوذر

  به    بیان شده  

  سلام
  من خانه ام رو فروخته ام ویک مقدار از پول رو گرفته ام البته قولنامه هم تنظیم شده ولی سند منزل پیش بنگاه نگه داشته شده ایا این کار قانونی یا عرف هست یا نه؟
  باتشکر

  پاسخ
 67. امیر

  به    بیان شده  

  سلام
  بنده یه واحد ۱۴۰ متری در شهرقدس قلعه حسن خان خریدم . این واحد دست مستاجر هست. نقل و انتقال مستاجر بنام خریدار انجام شده و مالک ادعا میفرمایند که ملک فوق دارای پایان کار میباشد و قرار شده ۲ ماه دیگه برای سند زدن آماده بشه . ۱- آیا نیاز به انجام کاری هست من انجام بدم ۲ – هزینه سند چقدر به عهده خریدار میباشد.

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   ۱- وظیفه فروشندست پیگیری کنه ولی جهت اطلاع میتونید از شهرداری پیگیر صحت موضوع باشید
   ۲- نیمی از هزینه سند با شماست اگر وام نداشته باشه حدود ۵۰۰ هزار تومن

   پاسخ
 68. غزل

  به    بیان شده  

  سلام،ممنون از پاسخگوییتون.من ی ملک خریداری کردم ب ارزش ۱۷۴ملیون با وام ۸۰_تومن.دفترخونه ۱.۷۷۰.۰۰۰تومن همون اول کار ازم دریافت کرد با این توجیه ک کار زود انجام شه و وقت نگیره.میخوام بدونم این مبلغ چطوری محاسبه میشه.ب من کلی توضیح دادن و رسیدی هم ندادن

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   مبلغ دریافتی منطقیه ولی شما حقتونه رسید داشته باشید طبق قانون
   بازم جهت اطلاع پایین برگه های تنظیم سند مبلغ کل میزنن

   پاسخ
 69. میرباقری

  به    بیان شده  

  با سلام
  بنده در سال ۹۴ مغازه ای در منطقه پاکدشت خریداری کرده ام که قرار شد در فروردین ۹۵ سند قطعی اوقافی زده شود حالا که به فروشنده ی گوییم چرا سند زده نمی شود می گوید بین اداره اوقاف و اداره ثبت اختلاف پیش آمده است حالا تکلیف من چیست؟

  پاسخ
 70. علــــیرضا

  به    بیان شده  

  باسلام و احترام
  قصد خرید ملک نوسازی رو دارم که میگن پایان کارش اومده اما سندش هنوز حاضر نشده ، از طرفی از وام مسکن اولی زوجین نیز استفاده کرده ام و بانک مسکن تا زمانی که سند آماده نشده باشد مبلغ وام را به فروشنده نمیدهد .
  از طرفی نگران افزایش قیمت خانه هستم آیا راه حلی برای اینجانب وجود دارد ؟

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   درصورتی که فروشنده مشکلی نداشته باشه و قرارداد بنویسید افزایش قیمت تاثیری تو معامله نداره
   اگر نه، راهی وجود نداره تا سند بیاد

   پاسخ
 71. علــــیرضا

  به    بیان شده  

  باسلام مجدد
  مشکل اینجاست که قبل از ورود به معامله و تنظیم مبایعه نامه و پرداخت یک سوم ، از کجا مطمئن شویم که فروشنده مشکل ندارد ؟
  عبارت ” فروشنده مشکلی نداشته باشد ” کمی است ، اینجاب چگونه می توانم و در کجا و چه نهادی می توانم عدم مشکل دار بودن فروشنده را چک کنم ؟
  مثلابا استعلام پروانه ساخت یا شهردای یا بانک مسکن یا ….؟

  پاسخ
 72. کامدین

  به    بیان شده  

  با سلام و تشکر از بذل توجه شما و صرف وقت جهت پاسخگویی

  بنده ملکی را دیروز بعنوان خریدار در دفترخانه معامله کردم(۳دانگ بنام من و ۳ دانگ بنام همسرم).بعد از اتمام تمام مراحل و پرداخت هزینه مربوطه اعلام نمودند که اگر سند تک برگ میخواهید باید مبلغ۱۲۰هزار تومان بازاء هر نفر جهت صدور ۲ برگ سند ۳ دانگ پرداخت کنید.ملک دارای سند تک برگ ۶دانگ بوده است.آیا صدور سند بعد از انجام معامله نباید توسط دفتر خانه پیگیری شود؟ و یا اینکه پروسه دیگری دارد؟

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   خیر هزینه تعویض سند با خریدار است و مبلغ ان ۹۷ هزار تومان برای هر سند است و راه دیگری وجود ندارد
   توضیحا : اجباری برای تعویض سند وجود ندارد مگر تا زمان فروش

   پاسخ
 73. سید مهدی

  به    بیان شده  

  سلام
  بنده منزلی را خریدم که پایان کار داشته ولی به علت عدم توجه، آنرا از صاحب قبلی نگرفتم حال بعد از چند سال می خواهم منزل را بفروشم لذا به شهرداری رفتم و قرار بازدید از منزل را گذاشتند، سوالم از شما این است که بازرس که می آید آیا نیاز به ارائه پایان کار هست یا خیر و اگر هست و من ندارم چه کاری از دستم بر می آید؟ آیا شهرداری المثنی می دهد؟ چقدر طول می کشد؟
  خیلی ممنون از راهنماییتان

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   نیازی نیست
   تمام مدارک ساختمان در شهرداری موجود است و کپی اونو بهتون میدن و زمانی نمیبره

   پاسخ
 74. محمد مهرابی

  به    بیان شده  

  با سلام خدمت شما دوست عزیز
  راستش من چند ماهی هست یه واحد خریدم که به دلیل کامل نبودن پول بنده هنوز سند نزدیم و قراره مهرماه برم سند بزنم
  -آیا قبل از مبلغ نهایی ۶ میلیون تومن،باید سند بخورد یا پولش روکامل بدم بعد سند بزنیم
  -همه کار در مشاوره املاک به صورت کد رهگیری انجام شده است! آیا همان موقع سند زدن،دفتر اسناد به ما اعلام میکند که این سند در رهن یا گرو میباشد یا خودم باید الان پیگیری کنم؟؟
  -این ملک دارای وام می باشد(بانک مسکن و سند در رهن بانک) آیا قبل از ضامن حقوقی بردن از طرف من همه کارها بیرون از بانک انجام میشود یا باید ضامن ببرم بعد سند به اسم من بخوره؟؟؟
  ببخشد اگه امکانش هست یه توضیح بدید
  من اولین باره قراره این مراحل رو طی کنم یکم میترسم

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   همزمان در دفترخانه میشود پرداخت کرد ولی خانه های وام دار اولین قدم جهت انتقال حضور در بانک و صلح است که میبایست دو قسط جلوتر و کارمزد و گواهی ضمانت از طرف خریدار به بانک ارایه شود و …اطلاعات بیشتر لطفا تماس تلفنی

   پاسخ
 75. sara

  به    بیان شده  

  سلام بنده از شهرستانم میخواییم ی خونه ۵۴ متری ک ۹۰ میلیون قیمتش هست و قول نامه هس بخریم خب سند ۶ دانگ این چند میلیون میشه؟در بیاریم؟چقدر زمان میبره؟سوال دیگه ایا ممکنه خونه های قول نامه ایی ایراد و مشکلی داشته باشن؟لطفا به ایمیلم بفرستین خیلی ممنون

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   منظورتونو از سند ۶ دانگ چقدر میشه متوجه نمیشم!
   گرفتن سند برای اپارتمان مراحل زیادی داره و لازمه همه همسایه ها همکاری کنن و نمیشه توضیح داد
   مشکل که فرمودید ممکنه قبلا فروخته شده باشه چون با قولنامه قابل پیگیری و استعلام نیست

   پاسخ
 76. نیلو

  به    بیان شده  

  سلام
  صرف وقت شما برای پاسخگویی به سوالات مراجعه کنندگان سایت واقعا ستودنیه.
  پدر من چهار سال پیش خانه ی مادرم را فروخت و قرار شد در شهر دیگری برای مادرم خانه بخرد.بعد از خرید خانه توسط پدرم، پدرم خانه را به نام مادرم نزد و در قول نامه ای به نام خود زد…حال سند اصلی خانه که منگوله دار است به اسم صاحب اصلی خانه است و پدرم تحت شرایطی مجبور شده خانه را به اسم مادرم بزند. حال مدارک لازم برای این کار چیست و چه مدت زمان برای به نام کردن نیاز است؟!
  آیا مادرم می تواند ابتدا قول نامه ای سند را به نام خود کرده و سپس اقدام به ثبت آن کند؟
  در صورت امکان جواب را به ایمیلم ارسال کنید
  با تشکر

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   درصورت نداشتن وام حدود یک هفته و فقط صاحب سند میتواند کار انتقال را انجام دهد

   پاسخ
 77. الهام

  به    بیان شده  

  با سلام و تشکر از شما
  بنده قصد فروش یک آپارتمان را دارم. از آنجایی که خانه مستاجر دارد،
  ۱-آیا با فروش خانه تعهدات مالک و مساجر خود به خود به مالک جدید منتقل می گردد و یا نیاز به ابطال اجاره نامه قبلی و تنظیم اجاره نامه جدید است.
  ۲- برای دریافت مبلغ فروش، چه روشی مناسب تر و امن تر است ( به صورت مرحله ای در بنگاه و دفتر ثبت و یا تماما در زمان انتقال سند، در دفتر ثبت. و نیز با چک رمزدار و یا معمولی ).
  با تشکر از شما

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   ۱- پشت قرارداد اجاره در زمان تنظیم سند بنام خریدار منتقل گردد و مستاجر ،موجر و خریدار امضا کنند
   ۲- در مراحل اولیه در بنگاه و مرحله پایانی در دفترخانه، طبیعتا چک رمزدار مطمعنتر است بخصوص زمان سند اجباری است از نظر بنده

   پاسخ
 78. بانو

  به    بیان شده  

  سلام و تشکر از مطالب مفیدتون
  من سوالی داشتم
  مبلغ خونه چطوری و در چند مرحله باید پرداخت بشه؟ اگه ممکنه مراحل پرداخت پول رو هم بگید ممنون میشم.
  با تشکر

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   معمولا در سه مرحله شامل ۱ زمان قرارداد۲ زمان تحویل ۳ زمان سند
   توصیه میشه مرحله ۲ و ۳ همزمان باشه کل مبلغ به دو بخش هم میتونی تقسیم بشه

   پاسخ
 79. علی

  به    بیان شده  

  سلام

  بعد از پرداخت یک سوم پول و تا قبل از مرحله انتقال رسمی سند، اصل سند نزد مالک می ماند یا دفتر اسناد رسمی؟
  (در مرحله نخست قرار است یک سوم هزینه پرداخت شود اما مرحله انتقال قطعی سند قرار است ۴ ماه دیگر باشد) در ضمن واحد وام بانکی دارد و سند تک برگ است

  ۲_ می شود برای دفتر اسناد رسمی به هر دفتری مراجعه کرد؟

  تشکر فراوان

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   سند نزد دفتر املاک میماند
   ٢: در صورت استفاده از وام دفتر اسناد توسط بانک معرفی میشود در غیر اینصورت اختیاری است

   پاسخ
 80. علی

  به    بیان شده  

  ممنون از پاسختون

  من سند رو برای انجام کاری در این چند ماه احتیاج دارم؟
  راهی هست که سند توی این مدت پیش مالک بمونه؟
  مشاور املاک آشنا هم دارم

  و یک سوال دیگه اینکه چه کاری باید انجام بدم که خریدار قبل از تاریخ انتقال قطعی سند ادعای دریافت کلید نکنه؟ چرا که نا تاریخ انتقال قطعی می خواهم در واحد خودم زندگی کنم
  خیلی خیلی ممنونم

  پاسخ
 81. مجتبی

  به    بیان شده  

  با سلام و عرض وقت بخیر
  دو سوال از محضرتون داشتم
  ۱- آیا اگر بین بنده و خریدار قولنامه دستی با امضای دو شاهد منعقد شود برای دفترخانه کافیست یا اینکه حتما باید در بنگاه و دریافت کد رهگیری انجام شود؟ گویا اداره دارایی هم فقط با کد رهگیری مفاصا حساب می دهد.درسته؟
  ۲- با توجه به اینکه خریدار می خواد بخشی از پول را بصورت وام مسکن به بنده دریافت کند مراحل چگونه است؟ یعنی بعد از بنگاه باید برویم دفترخانه یا بانک؟

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   ١.مبایعه نامه کافیست نیازی به کد رهگیری نیست
   ٢. اولین قدم بانک است مراحل بعدی توسط بانک اعلام میگردد

   پاسخ
 82. علی

  به    بیان شده  

  -از اونجایی که من قصد فروش واحد رو به صورت مبله کامل و با وسایل در حد نو و بسیار تمیز را دارم می خواهم تا قبل از انتقال قطعی سند و دریافت کامل پول واحد را تحویل ندهم تا مشکلی برای من پیش نیاید. برای محکم کاری برای این کار چه کاری باید انجام دهم؟

  – سند را هم در این چند ماه برای انجام کارهای مهاجرتی ممکن است نیاز داشته باشم، برای همین میخواهم سند در این زمان پیش خودم باقی بماند.
  از اینکه وقت برای پاسخ به سوالات می گذارید بی نهایت سپاسگذارم

  پاسخ
 83. ساناز

  به    بیان شده  

  با سلام
  با سپاس از توجه شما به سوالات
  مشکلی که برای ما ایجاد شده اینه که یک واحد از اپارتمان ۱۹ واحدی رو بصورت قولنامه پیش خرید کردیم اما فهمیدیم مالک قبلی بعد از گذشت دوسال هزینه های وام ساخت مشارکتی خود رو پرداخت نکرده و بانک مسکن میخواد واحدها رو بخاطر دریافت پول خود بفروشه … آیا زاهی هست تا ما پولهایی که پرداخت کردیم دریافت کنیم یا خونه برامون بمونه؟
  خیلی خیلی ممنونم

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   فروش واحد توسط بانک به سادگی و در زمان کوتاه ممکن نیست، لذا تنها راه یا پرداخت بدهی است یا صبر کنید پس از تایید حکم دادگاه به نفع بانک از نفر قبلی شکایت کنید

   پاسخ
 84. پویا

  به    بیان شده  

  سلام استعلام پروانه ساختمانی که در سایت وجود داره که نیاز به شماره پرونده هست که باید حداقل ۷رقم باشه نمیدونم از کجا باید پیدا کنم که بتونم پروانه رو جهت احراز سال ساخت به بانک مسکن پرینت بگیرم اگر لطف کنید ممنون میشم

  پاسخ
 85. Masood

  به    بیان شده  

  سلام
  اگه قرار گذاشتیم با چک هزینه ملک را بپردازیم در کدام مرحله و به چه کسی (بنگاه یا فروشنده) باید بدیم؟
  ممنون

  پاسخ
 86. راسل

  به    بیان شده  

  سلام خسته نباشید
  من میخواهم سند منزل خودم را به نام پسرخاله و خواهرزاده ام بزنم .(هرکدام یه دانگ)
  چقدر زمان میبره این پروسه
  آیا میشه فقط به دفترخانه رجوع کنیم ؟

  پاسخ
 87. حامد

  به    بیان شده  

  سلام. من خانه ای به قیمت ۴۱۰ میلیون تومان خریده ام (سه دنگ همسر و سه دنگ خودم)، ۷۱ میلیون هم وام مسکن گرفته ایم. در محضر به عنوان خریدار چقدر باید هزینه کنم؟
  ضمنا همزمان خانه ای هم به قیمت ۲۶۰ میلیون فروخته ام که خریدار ۸۰ میلیون وام مسکن گرفته است. در رابطه با این خانه در محضرخانه چقدر سهم من به عنوان فروشنده می شود؟
  ممنون

  پاسخ
 88. مهدی

  به    بیان شده  

  با سلام
  من روی آپارتمانم وام مسکن گرفتم و الان اقساطش تمام شده و بانک نامه ی موافقت فک رهن را صادر کرده که ببرم دفتر خانه لطف میکنید بگویید چه مدارکی برای فک رهن لازم است .
  با تشکر

  پاسخ
 89. سجاد

  به    بیان شده  

  با سلام
  ضمن تشکر از اطلاعات تکمیلی که در اختیار قرار میدهید
  آیا در هنگام انتقال سند در دفتر خانه میتوان همزمان سه دانگ خانه را به نام همسرم بزنم یا نه؟ و چه زمان باقی مانده پول فروشنده را میتوان پرداخت ، زمانی که سند به دست خریدار برسد? ویا در حین انجام انتقال سند در دفتر خانه فروشنده میتواند مطالبه باقی مانده را داشته باشد؟

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   لازمه قرارداد به اسم هردو نفر نوشته بشه
   موقع انتقال سند در دفترخونه باید تسویه حساب کامل بشه

   پاسخ
 90. Malihe

  به    بیان شده  

  سلام من یک واحد اپارتمان ۴۶ متری در شهرک اندیشه خریداری کردم با وام ۴٠ تومن مسکن ١٠ تومن تعمیرات ٣۵ تومن نقد
  فروشنده گفتن همه ی هزینه های مالیات دارای تسویه شده
  در قلنامه قید شده تمام هزینه سند برعهده خریدار که من نخونده امضا کردم متاسفانه
  حالا میخوام بدونم هزینه سند زدن و این کارای محضریش چقدر میشه و ر با توجه به اینکه قید شده تمام هزینه ها چه چیزهایی رو بجز سند برعهده ی من میشه و باید پرداخت کنم ؟؟؟؟
  و اینکه چه چیزهایی بر عهده ی فروشنده ست که من ازشون مطالبه کنم که مثل هزینه سند نشه.
  ممنون میشم اگر سریعتر جوابم رو بدید .

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   فقط نصف هزینه سند قطعی که حدود ٣٠٠ هزار تومن و دارایی و شهرداری با فروشندست

   پاسخ
 91. سینا

  به    بیان شده  

  سلام ، هزینه سند واحد ۳۰۹ میلیون تومانی که وام هم ندارد چقدر می شود و چقدر آن به عهده خریدار است؟

  پاسخ
 92. زینب

  به    بیان شده  

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من پدرم سند خونه رو میخاد بنامم بزنه الان باید چیکار کرد و اینکه تازه سند خونه رو ثبتی کردیم قبلا سندش عادی بوده چه چیزای لازمه و چه هزینه های برام داره و پایان کار من ندیدم تو اسناد نداره یا نگرفتیم ممنون میشم راهنمای کنید.

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   تنظیم قرارداد
   استعلام شهرداری و دارایی طی نامه از دفترخانه و پرداخت هزینه های آن
   پایانکار در شهرداری موجود است
   هزینه انتقال سند و عوارض شهرداری بستگی به ارزش ملک متفاوت است

   پاسخ
 93. ali

  به    بیان شده  

  سلام یک دستگاه آپارتمان در بجنورد به مبلغ ۱۲۷ میلیون تومان فروخته ام البته ۱۹میلیون تومان وام دارد که قرار است بنده تصفیه کنم،هزینه انتقال سند چقدر می شود،الببته خریدر قرار است ۶۰میلیون وام بگیرد

  پاسخ
 94. بهروز

  به    بیان شده  

  با سلام
  برای انجام سند زدن از وکالت بلاعزل به قطعی اپارتمان در صورت حضور نداشتن مالک اپارتمان برای سند زدن باید چه استعلاماتی انجام شود .

  پاسخ
 95. حمید

  به    بیان شده  

  سلام ایا اگر در آپارتمان آسانسور نصب شده باشد ولی در سند ملک و پایان کار قید نشده باشد برای فروش مشکلی ایجاد می شود؟یاخیر؟

  پاسخ
 96. اشکان

  به    بیان شده  

  با سلام
  من یه ملک معامله کردم و وام هم گرفتم.تمامی مراحل سند قطعی و رهنی انجام شد.فقط میخوام بدونم چه مدارکی از ملک رو دقیقا فروشنده باید بهم بده ؟ مثلا پایان کار و …
  ممنون میشم پاسخ بدید

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   تمام مدارک لازم دفترخونه بهترن میده شامل
   سند . بنچاق. خلاصه معامله
   مابقیش داشتنش ضروری نیست مثل پایانکار. صورتمجلس و …

   پاسخ
   • اشکان

    به    بیان شده  

    دفترخانه فقط بهم سند رهنی داده با سند قطعی غیر منقول و برای سند تک برگی هم درخواست دادم.
    بنچاق و خلاصه معامله رو باید میدادن یا همینهایی هست که دادن ؟

    پاسخ
    • admin

     به    بیان شده  

     بنچاق همون قطعی غیر منقوله
     خلاصه معامله دادن حتما ی برگ A4 اگر نبود ازشون بخواین

     پاسخ
 97. سینا

  به    بیان شده  

  سلام
  اگر مبایعه نامه خانه ای به نامه من باشه در دفتر خونه میتونم اونو به نام شخصی که ازش وکالت دارم بزنم؟

  پاسخ
 98. مصطفی

  به    بیان شده  

  سلام.یک واحد خانه هشت سال ساخت خریدم که الان موقع زدن وکالت آن میباشد چون واحد وام دارد. ایا صاحب قبلی باید تسویه مالیات و شهرداری را باید انجام دهد یا به خونه وکالتی مالیات و عوارض تعلق نمیگیرد؟تشکر

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   الزامی از طرف دفترخونه برای پرداخت وجود نداره ولی میبایست مالک تا زمان انتقال تسویه حساب کامل انجام بده

   پاسخ
 99. مصطفی

  به    بیان شده  

  ایشون میگه که چون سندی منتقل نشده هیچگونه مالیات و عوارضی به من تعلق نمیگیره. درسته یا باید پرداخت بشه؟ اگه ایشون پرداخت نکنه من بعدها باید پرداخت کنم؟

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   ارتباطی نداره وکالت هم ی جور سند
   ضمنا ایشون خونه فروخته درنتیجه عوارضش باید تسویه بشهاگر نه شما خودتون باید پرداخت کنید
   توصیه میکنم اگر میتونید ضمانت کسر از حقوق بیارید برای بانک سند قطعی بزنید

   پاسخ
 100. سامان

  به    بیان شده  

  ادمین عزیز سلام و ممنون بابت وقتی که میگذاری. من یک اپارتمان خریداری کردم به مبلغ ۳۵۷ میلیون تومان ۸۰ متر برای انتقال سند جمعا چقدر هزینه دفتر خانه میشه و به صورت مجزا سهم . خریدار و فروشنده هرکدام چقدر. باز هم ممنونم از شما

  پاسخ
 101. سامان

  به    بیان شده  

  شرمندم ام اما ایا ارزش ملک رو دارایی در مفاصحساب شهرداری اعلام میکنه یا توو استعلام اداره مالیات؟ کجا مشخص هست دارایی چه مبلغی ارزش گذاری کرده بازم ببحشید

  پاسخ
 102. سعيد حيدري

  به    بیان شده  

  با سلام
  بنده ملکی را معامله کردم و هفته بعد موعد محضر آن است
  خواستم بدونم چه مدارکی را از فروشنده بگیرم و نزد خودم نگهدارم که موقع فروش در آینده دچار مشکل نشوم
  با تشکر

  پاسخ
 103. سعيد حيدري

  به    بیان شده  

  باسلام
  هزینه دفترخانه خریدار یک ملک ٩٠ متری به قیمت ۴٠٠ تومان چقدر می شود؟

  پاسخ
 104. سلام
  آقا عجب سایت خوبی دارید.تبریک می گم و خدا قوت!
  جواب بیشتر سوال هام تو کامنت ها بود.فقط سوال آخر اینکه در مورد خونه ای که پیش خرید کردم ،زمان سند دقیقا چه کاغذهایی(کپی،کپی برابر اصل،اصل) را باید از سازنده بگیرم که بعدا موقع فروش لنگ اونا نباشم؟

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   ممنون از محبت و توجه شما
   اصل سند ،بنچاق( قطعی غیر منقول) ،خلاصه معامله، کپی پایانکار و صورت مجلس تفکیکی

   پاسخ
 105. كاووس

  به    بیان شده  

  سلام ، خسته نباشید
  ببخشید برای فروش خونه بدون سند چه مدارکی نیاز هست
  خواهش می کنم جواب بدین مرسی

  پاسخ
 106. سیروس

  به    بیان شده  

  سلام علیکم! با تشکر از زحمات شما
  لطفا بفرمایید هزینه انتقال سند برای یک آپارتمان ۱۲۰ متری نوساز در تهران با ۸۰ میلیون وام برای خریدار چقدر می شود؟

  پاسخ
 107. ماني

  به    بیان شده  

  درود و سپاس از وقتی که میگذارید و جواب سوالهارو میدید
  یک آپارتمان ٩۵ متری ۶ ساله را پدرم به نام بنده باید بزنن چون کار اداری در پیش دارم که باید نشون بدم سند ملک دارم ،چون انتقال سند توافقی هست بدون شهرداری میتونم سند بزنم؟ و تمام هزینه انتقال ( دارایی و … ) را من باید پرداخت کنم ، حدودا کلا چقدر میشه؟ و حتما مبایعه نامه احتیاج هست؟ و در آخر سند جدید حدودا چند روزه آماده میشه؟
  ممنون

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   ممنونم از محبت شما، وظیفمه
   بله میتونید
   هزینه بستگی به ارزش ملک داره و مبایعه نامه لازمه میتونید با هزینه کم توافقی در هر دفتر املاکی بنویسید
   اگر وام نداشته باشه حدودا تا صدور سند جدید ٣٠ روز

   پاسخ
 108. ماني

  به    بیان شده  

  شما لطف دارید و وظیفتون نیست و از روی مهربانی شماست
  وأم که نداره
  مبایعه نامه حتما باید کد رهگیری داشته باشه؟ یا بدون کد رهگیری هم میشه
  ارزش ملک حدود بین ۴٠٠ تا ۵٠٠ میلیون در بازار الان هست، من هیچ اطلاعی از میزان هزینه ندارم نه دارایی نه ثبت و حدودش را میخواستم مطلع بشم
  باز هم ممنون از پاسخ گویی سریع و کامل شما

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   با درک بالای شما هر روز احساس دین بیشتری خواهم داشت
   هزینه دارایی حدود ١ میلیون
   هزینه سند حدود ٢ میلیون
   نیازی به کد رهگیری نیست

   پاسخ
 109. معراج

  به    بیان شده  

  با سلام و خسته نباشد سوالی دارم اگر جواب بدین ممنون میشم قراره خانه ای رو قولنامه و خریداری کنم می خواستم بدونم چطوری باید سه دانگ از خانه را به نام همسرم بزنم؟آیا موقع قولنامه هم لازمه تا قولنامه به اسم هردو مون باشه یا نه؟
  با تشکر

  پاسخ
 110. سینا

  به    بیان شده  

  سلام
  من خانه ای ۱۸ ساله خریدم که مالک بالکن رو به اتاق خواب اضافه کرده و پایان کارش قدیمیه؟ آیا این مورد بعدا مشکل ساز میشه؟

  پاسخ
 111. سارا

  به    بیان شده  

  سلام من سه سال پیش ی خونه که وام بانکی داشت رو به صورت وکالتی خریداری کردم، حالا میخوام بفروشم به صورت وکالتی، خریدار مدعی باید عوارض و مالیات شهرداری و دارایی رو بپردازی، در صورتی که زمانی که من وکالتی خریدم، فروشنده هیچ چیزی پرداخت نکرده و مدرکی نداده، باید چی کار کنم؟ وقتی سند زده نمیشه هم باید بپردازم؟ لطفا زود جواب بدید

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   در تنظیم سند وکالتی الزامی جهت پرداخت از طرف دفترخونه وجود نداره ولی فروشنده طبق قانون تا زمانیکه مالکه باید بپردازه و اگر شما از نفر قبلیتون نگرفتید باید سهم ایشونم پرداخت کنید

   پاسخ
 112. سارا

  به    بیان شده  

  یک سوال دیگه هم داشتم متراژ انباری روی خونه حساب میشه؟ یعنی بابت متراژ انباری هم باید پول هم قیمت متراژ خونه پرداخت کرد؟

  پاسخ
 113. حامد

  به    بیان شده  

  سلام. میخوام ملک تجاری بخرم و فروشنده میگه سند ملکیت و سرقفلی به نام شما میزنم اگر این کار انجام بشه یعنی سند و ملک به نام من میشه اگر ملکیت باشه پس سرقفلی چیه دیگه؟مگه دوتاش همزمان میشه؟ واسه خرید مغازه از کجا باید استعلام بگیرم که خیالم راحت بشه ممنون میشم ج بدید واقعا استرس دارم ملک توی کرج هستش

  پاسخ
 114. محمد

  به    بیان شده  

  با عرض سلام و صبح بخبر
  من یه خونه ای خریدم که فروشنده وقت نداره کارهای اداریشو انجام بده و میخواد یه وکالت به من بده که کارها رو انجام بدم
  خواستم بدونم اگه وکالت بگیرم مشکلی پیش نمیاد؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   لازمه قبلش استعلام ثبت و دارایی بگیرید تا صاحب سند بدهی مالیاتی یا شکایتی روی ملک نباشه وگرنه مشکی نیست

   پاسخ
 115. صادق

  به    بیان شده  

  سلام، دو ماه پیش خانه ای به ارزش ۳۱۵ میلیون در تهران خریدم. الان میخوام اونو ۳ دنگ به نام خانم و ۳ دنگ به نام دخترم بزنم، کل هزینه نقل و انتقال و شهرداری و داریی چقدر میشه؟ آیا لازمه بازم به شهرداری برم با اینکه ملک تازه خریدم؟

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   به تصمیم قشنگتون تبریک میگم و قابل تحسینه
   طبق قانون شما میتونید بدون پرداخت هزینه شهرداری با موافقت خریدار سند بزنید فقط باید دارایی بپردازید اونم حدود یک میلیون میشه و هزینه سند حدود ١۵٠٠ میشه

   پاسخ
 116. پرهام

  به    بیان شده  

  خسته نباشید
  ی سوال داشتم از خدمتتون
  من ی آپارتمان ب متراژ ۱۰۸ متر و قیمت ۱۳۰ ملیون فروختم خواستم ببینم هزینه دارایی چقدر میشه؟
  ممنون از پاسخگوییتون

  پاسخ
 117. سید

  به    بیان شده  

  سلام
  یک سئوال مهم دارم لطفا محبت کنید دقیق جواب بدهید متشکرم.
  – دوستم قرار است شنبه هفته آینده زمینی را بفروشد و قرارداد را در بنگاه انجام دهد.به این صورت که حدود نصف مبلغ را نقدا پرداخت کند و مابقی را بوسیله ۳چک طی سه مرحله زمانی ۲ ، ۴ ، ۶ ماهه پرداخت کند.
  نکته مهم و مورد سئوال من! :
  متن قولنامه آماده شده و هنوز امضاءی نشده و تعهدات انجام نشده است و در همین رابطه بنگاه دار گفته شنبه صبح بیامحضر اسناد رسمی که قرارداد را همانجا امضا و در محضر اسنادرسمی محضری کنیم!!!!!
  حالا سئوال: مگر قولنامه بنگاه برای مرحله اول کافی نیست ؟! و منظور بنگاه دار از محضری کردن قولنامه آنهم قبل از انجام تعهدات مالی خریدار یعنی چه؟!
  ثانیا، آیا میتواند مطالب مربوط به تعهدات مالی خریدار هم در سند محضری مذکور بیاید؟
  ثالثا، آیا اساسا، تعهدات مدت دار و چکی خریدار، میتواند در سند رسمی قید شود و یا میشود قبل از پرداخت کامل چکها سندمشروط محضری بنام زد؟!
  خواهش میکنم جواب دقیق بدهید ،
  واقعا از لطف شما متشکریم.

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   قولنامه یک سند غیر رسمی و قابل استناد است ولی باید دید منظور ایشان از سند محضری چیست؟!!
   بهتر است تحت هیچ شرایطی انتقال سند قبل تسویه حساب انجام نگردد
   هر موضوع مالی را میتوان محضری و در سند به شرط آن ثبت کرد

   پاسخ
 118. بهرام

  به    بیان شده  

  باسلام
  خونه ای در ابادان به مبلغ ۱۴۵ میلیون خریدم ۴۰ میلیون وام داره که از مبلغ بالا کم میشه هزینه سند چقدر میشه و برگه از بانک برای ثبت اسناد بهم داد و ۴۸۰ هزار تومان ازم گرفت بانک بابت چی ازم پول گرفت ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   هزینه سند خریدار حدود ١٣٠٠
   بابت کارمزد وام بوده احتمالا بهتره از خودشون بپرسین

   پاسخ
 119. علی

  به    بیان شده  

  سلام . ممنون از راهنمایی خوبتان
  هزینه کد رهگیری چقدر هست بنگاه گفت ۹ درصد از مبلغ کمسیونشون هزینه کد رهگیری میشه و چه کسی باید اونو پرداخت کنه؟ خریدار یا فروشنده؟

  پاسخ
 120. صبا

  به    بیان شده  

  با عرض سلام و خسته نباشید بنده یک ملکه به ارزش ۲۴۷میلیون خریداری کردم با وام ۸۰ میلیون تومان البته ۶۰ وام مسکن و ۲۰ تعمیرات هستش می خواستم ببینم هزینه سند در دفترخانه چقدر میشه ممنونم از راهنمایی تون.

  پاسخ
 121. علی

  به    بیان شده  

  سلام. ما یه واحد آپارتمانی رو ۲۴ سال پیش خریدیم. الان متوجه شدیم که شرکت سازنده و فروشنده مشخصات سند رو به اشتباه و جابجا با همسایه اون بلوکمون به محضر معرفی میکرده و اداره ثبت هم رفتیم میگن که باید سندهاتون رو بنام هم بزنید تا مشکلتون حل بشه. واحد ما ۹۴ متره و ۲۴ سال ساخته و ارزشش تو بازار ملک حدود ۱۳۰ میلیون هست. میخواستم ببینم از اونجایی که خرید و فروش واقعی صورت نمیگیره و صرفا بر اساس اشتباه شرکت سازنده و فروشنده مجبوریم سندهامون رو بنام هم بزنیم باز هم باید پول دارایی رو بدیم؟ اگر باید بدیم حدودا چقدر؟ مبلغ هزینه دارایی اصولا فرمول خاصی داره که بتونیم بر اساس اون هزینه دارایی رو محاسبه کنیم؟ممنون

  پاسخ
 122. محمود

  به    بیان شده  

  سلام
  بنده آپارتمانی را خریداری نموده ام که درذهن و اجاره مستاجر است چند روز دیگر جهت انتقال سند به دفتر خانه میرویم چگونگی انتقال اجاره نامه را به مالک جدید توضیح دهید

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   پشت قرارداد اجاره تعهدات موجر قبلی به شما واگذار گردد و مستاجر و فروشنده و جنابعالی امضا نمایید و ترجیحا در دفتر املاک صورت پذیرد

   پاسخ
 123. علی

  به    بیان شده  

  با سلام وخسته نباشید. می خواستم برای خرید یک دستگاه آپارتمان از بانک مسکن وام بگیرم، آیا باید مبایعه نامه تنظیمی در دفتر املاک با کد رهگیری باشد یا بدون کد رهگیری هم می توان این معامله را انجام داد یعنی مبایعه نامه بدون کد رهگیری مورد قبول بانک مسکن و دفترخانه می باشد یا خیر؟ پیشاپیش سپاسگزارم

  پاسخ
 124. فریده رحیمی

  به    بیان شده  

  با سلام و خسته نباشید
  اگر کسی با اوراق مسکن خانه ای خریداری کند و بعد از اینکه سند خانه آمد بخواهد سه دانگ آن را بنام کس دیگری بزند آیا می تواند ؟ مثلا ارزش خانه ۳۲۰ میلیون تومان و مبلغ اوراق ۶۰ میلیون تومان باشد؟ ممنون از راهنمایی شما.

  پاسخ
 125. احمدرضا

  به    بیان شده  

  با سلام
  یه سوال، ایا می توان بدون گرفتن پایان کار سند را به نام خریدار انتقال داد؟
  من دو سال پیش یه خونه خریدم و سند تک برگی اش هم به نام من انتقال داده شد ولی حرفی از پایان کار نه توی قولنامه و نه توی محضر زده نشد و چیزی به اسم پایان کار هم به من داده نشد.
  این مساله بعدا واسه من مشکلی ایجاد می کنه؟
  با تشکر

  پاسخ
 126. مهدی

  به    بیان شده  

  با سلام و ادب
  خواهشمندم راهنمائی فرمائید که آیا گواهی پایان کار واحد آپارتمان برای انتقال سند مالکیت ضروریست یا خیر.آپارتمانی را خرید کرده ام و در مبایعه نامه ذکر کردم که پایان کار واحد آپارتمان را نیز فروشنده ارائه نماید لیکن ایشان پس از مدتی و پیش از زمان محضر،عنوان داشتند که بواسطه تغییری که یکی از واحد ها اعمال نموده به سایر واحد ها نیز پایان کار واحدی آپارتمان نمیدهند.چنانکه به فسخ معامله منجر شود فروشنده کوتاهی داشته یاخیر.
  ممنون از شما
  مهدی

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   اگر پایانکار صادر نشده باشد قطعا مشکل است و خسارت وارده با فروشنده میباشد

   پاسخ
  • مهدی

   به    بیان شده  

   بینهایت از لطفا شما سپاسگزارم.
   ساختمان پایان کار دارد لیکن واحد های آپارتمان ندارند که فرمودین باید فروشنده ارائه بده.
   ممنون از زمانی که اختصاص دادین.

   پاسخ
 127. اسدی

  به    بیان شده  

  سلام

  ملکی خریدم و سندش به نام من انتقال داده شده. فقط پشت سند تک برگ مهری خورده شده و اسم بنده داخل اون مهر نوشته شده. ایا نیاز هست که من درخواست سند تک برگ به اسم خودم بدم یا اینکه با همین سند هم میتونم ملک رو به شخص دیگری بفروشم؟

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   فعلا نیازی نیست ولی درصورت فروش همان زمان جهت انتقال قطعی لازمه سند تععویض بشه زیرا سندهای تک برگی صرفا جهت یکبار انتقال امکانپذیر میباشد

   پاسخ
 128. سوده

  به    بیان شده  

  سلام
  میخواستم بدونم برای خرید خونه ۶۵ میلیون تومانی که ۲۰ میلیون وام مهر ۴ درصدی داره چقدر باید هزینه سند زدن و مراحلش رو در کل بدیم ؟ خیلی ممنونم ازتون

  پاسخ
 129. محمد

  به    بیان شده  

  با سلام
  جهت خرید و فروش آپارتمان در شیراز در صورتیکه خریدار و فروشنده از قبل در مورد همه موارد از قبیل امکانات و قیمت و … با هم هماهنگی کرده باشند و قولنامه دستی نوشته باشند که شاهد هم امضا کرده باشد آیا نیاز به مراجعه به بنگاه املاک و تنظیم قولنامه رسمی و گرفتن کد رهگیری می باشد یا می توان جهت نقل و انتقال مستقیما یه محضر مراجعه نمود؟ ممنون از وقتی که میگذارید.

  پاسخ
 130. سعيد

  به    بیان شده  

  سلام ملکی از پدرم به إرث رسیده که دارای یک باب مغازه به متراژ ١٨ متر بود چون مغازه در موچه ۶ متری قرار داشت خریدار بعد از تحویل و قبل از سند زدن مغازه را تخریب کرده و قاطی حیاط نموده با این حساب برای مغازه اَی که الان وجود ندارد ما برای سند زدن چه اقدامی باید انجام دهیم چون مالیات نقل و انتقال سرقفلی و تسویه بیمه و….را باید برای مغازه اَی انجام بدهیم که وجود ندارد

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   لطفا به دارایی مراجعه فرمایید و راهنمایی بخواهید احتمالا با تهیه استشهاد محلی قابل حل است

   پاسخ
 131. جواد

  به    بیان شده  

  سلام. سازنده هنگام ساخت از روی سند زمین وام گرفته. سازنده توی پرداخت وام به مشکل خورد. بانک وام رو بین ۱۰ نفر(صاحبان اصلی ۱۰ واحد) تقسیم کرد. ۱۰ تا سند تک برگی به اسم صاحب زمین دادن. اما وام هر ده واحد به صورت مازاد رهنی ۱و۲و… پشت سند تک برگی همه ی واحد‌های نوشته شده. الان می‌خوام سند واحدمم به اسمم بخوره. بانک مسکن میگه همه واحد‌های باید معوقات وامشون رو صفر کنن. بقیه قسطهاشون رو عقب هستند و قصد دادن هم ندارن. چیکار کنم؟

  پاسخ
 132. مهدی

  به    بیان شده  

  سلام. نحوه محاسبه هزینه دارایی هنگام سند زدن چجوریه؟ فرمول خاصی داره؟ لطفا توضیح دهید.ممنون

  پاسخ
 133. پیروز

  به    بیان شده  

  باسلام وخسته نباشید
  بنده یه واحد۸۳ متری درهمدان به قیمت ۱۴۱۰۰۰۰۰۰تومان خریداری کردم خواستم ببینم هزینه انتقال سند برا فروشنده وخریدار هرکدام به صورت مجزا چقدر میشود؟

  پاسخ
 134. مهدی

  به    بیان شده  

  سلام. نحوه محاسبه هزینه دارایی هنگام سند زدن چجوریه؟ فرمول خاصی داره؟ لطفا توضیح دهید.ممنون…

  پاسخ
 135. سحر

  به    بیان شده  

  سلام وقتتون بخیر
  میخواستم بدونم برای تغییر نام زدن واحدی که خریدیم به جز بنگاه و دفتر اسناد رسمی باید به بانکی که خونه خریداری در گرو آن هست هم هزینه ای پرداخت کنیم . واحد۷۰ میلیونی و وام ۴ درصدی. سپاس فراوان

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   بله قدم اول باید تشریف ببرید بانک و ٢ قسط جلوتر و مبلغ کمی کارمزد پرداخت کنید که بانک اجازه انتقال سند بده

   پاسخ
   • سحر

    به    بیان شده  

    آیا باید ده درصد مبلغ کل وام رو باید پرداخت کنیم بعلاوه یک درصد کارمزد کل وام گرفته؟…مبلغ کارمزد بیست میلیون وام رو ممنون میشم بگین … مرسی ازتون

    پاسخ
 136. وحید

  به    بیان شده  

  سلام با تشکر از راهنمایی های شما …
  من یک سند قدیمی منلگوله دار برای سال ۱۳۸۵ دارم … از دفترخانه پرسیدم گفت برای انتقال نیازی به تک برگ شدن نداره و میشه یکبار استعلام گرفت … ولی به درخواست خریدار روز نوشتن مبایعه نامه یک استعلام از سند قرار شد بگیریم … حالا سوال من این هستش که الان اگر یک استعلام بگیریم برای یک ماه دیگه که قرار محضر داریم هم دوباره میشه استعلام گرفت با توجه به اینکه سند قدیمی هستش یا فقط یکبار استعلام میدن … تهران هستیم…
  با تشکر

  پاسخ
 137. مریم رمضانی

  به    بیان شده  

  سلام. شوهر من ۲سال پیش ۳دانگ از منزل مسکونی مون رو به نام من زد ولی چون در رهن بانک بود دفترخانه ۳دانگ رو به صورت صلح به نام من کرد. سئوالم اینه که در چه صورتی میتونم سند رو قطعی وبه از حالت صلح در بیارم؟وآیا درصورت تسویه وام بانک باز هم برای سند قطعی حضور شوهرم واجبه؟

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   صلح همون سند قطعی چون وام داره و بانک منافع داره تو ملک شما بهش میگن صلح قطعی و هیچ فرقی با قطعی نداره . و نیازی به فک رهن نداره

   پاسخ
 138. مریم رمضانی

  به    بیان شده  

  ممنون از راهنماییتون. در صورتی که بخوام بفروشم یا به نام کسی دیگه بزنم باید چیکار کنم؟

  پاسخ
 139. شایان

  به    بیان شده  

  سلام یک واحد ۶۵متری به ارزش ۱۶۰میلیون در رشت میخوام پیش خرید کنم نوساز هستش و زمان تحویل رو اسفند ۹۶ اعلام کردند.چجوری در معامله جلو برم که متضرر نشوم؟
  آیا پارکینگ و انباری باید در سند قید شده باشد؟در ضمن ۵۰میلیون وام بافت فرسوده دارد

  پاسخ
   • سورنا

    به    بیان شده  

    سلام … منون میشم لطف کنین در حد چند جمله بگین پارکینگ و یا حیاط باید در سند قید بشه یا فقط زیربنا در سند باشه کافیه ؟ممنونم

    پاسخ
 140. صالح

  به    بیان شده  

  سلام.
  من خریدار یه ملک به مبلغ کل ۹۳ میلیون هستم.که ۵۰ میلیونش وام بانک. دفتردار امروز ۱ م بابت تنظیم سند ازم گرفت و گفت برای فردا که روز سندزدن است هم من و هم فروشنده ۴۰۰ هزار تومان دیگه بیاریم.
  بنظرتون از من زیاد نمیگیره؟

  پاسخ
 141. وحید

  به    بیان شده  

  سلام مجدد..
  امروز برای ملکی چند روز قبل فروختیم از املاک تماس گرفتن که ما از سند استعلام گرفتیم گفتن که نیاز داره تا پلاک ثبتی استاندارد سازی بشه لطف میکنید بفرمایید یعنی چی ؟ گفتن باید برید اداره ثبت و این کار رو انجام بدید… این املاک ما اطلاعاتش خیلی کم هستش و نمیدونست مراحل چقدر طول میکشه و زمان نیاز داره … میشه شما اگر اطلاعی در این زمینه دارید بفرمایید … تهران هستیم
  با تشکر

  پاسخ
 142. amir

  به    بیان شده  

  با سلام و خسته نباشید
  ۱-میخواستم بدونم هزینه سند رهنی دفتر خانه بابت وام ۸۰ میلیونی چقد میشه
  ۲-هزینه سند قطعی با ارزش کل ملک که دارایی اعلام کرد به مبلغ ۲۰۲۰۷۱۴۷۵ چقد میشه

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام و سپاس
   ١- حدود١میلیون و ۴٠٠
   ٢- قیمت خرید بفرمایید ولی بصورت تقریبی هر ١٠٠ میلیون حدود ٣٠٠ هزار تومان

   پاسخ
 143. امیر حاتمی کیا

  به    بیان شده  

  با سلام
  هزینه انتقال سند یه واحد ۶۸ متری شرق تهران بدون پارکینگ و انباری با ۸ میلیون وام مسکن چقدر میشه؟
  ممنون

  پاسخ
 144. ازاد

  به    بیان شده  

  با سلام
  هزینه سند قطعی و سند رهنی برای آپارتمان به قیمت ۱۵۰میلیون سهم خریدار چقدر میشه؟
  ممنونم

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   سند قطعی حدود۶٠٠ هزار تومان و سند رهنی بستگی به مبلغ وام دارد درصورت وام ٨٠ میلیونی حدود١٧٠٠

   پاسخ
 145. سامان

  به    بیان شده  

  ادمین عزیز سلام و تشکر از وقتی که میگذاری. من ملکی رو به قیمت ۳۵۷ میلیون و بدون وام فروخته ام که دارایی ارزش ملک را ۶۵ میلیون محاسبه کرده با توجه به ارزش گذاری داریی میزان پرداخت سند زدن در دفترخانه هرکدام( خریدار و فروشنده ) چقدر میباشد. با تشکر

  پاسخ
 146. مرتضی

  به    بیان شده  

  سلام اپارتمانی در جنوب تهران به مبلغ ۱۷۰ میلیون خریدم و ۶۰ میلیون وام گرفتم هزینه دفترخانه برای من چقدر میشه
  ممنون

  پاسخ
 147. مسعود

  به    بیان شده  

  با عرض سلام
  اینجانب در تاریخ ۲۰ مرداد ملکی را خریداری کرده ام و قولنامه ای بین ما نوشته شده است. بر اساس قولنامه بنده ۷۰ میلیون به فروشنده دادم و قرار بر این شد که ما بفی برای تحویل و سند نگه داشته شود. اما در حال حاضر فروشنده با اغلام اینکه خانه برای خرید پیدا نمیکند تقاضای فسخ معامله را دارد. لازم به ذکر است که قولنامه در بنگاه پدر فروشنده تنظیم شده است و فاقد کد رهگیری میباشد. همچنین در قولنامه بندی برای فسخ قرار داده نشده است.
  میخاستم ببینم آیا امکان این وجود دارد که بنده فسخ نکنم؟آیا قولنامه دارای اعتبار هست؟آیا میتوانم فروشنده را برای تحویل خانه اجبار کنم؟
  ممنونم میشم سریع جواب بدهید

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   کاملا مبایعه نامه دارای اعتبار قانونی است و میتوان با شکایت خانه راتحویل گرفت فقط کمی زمان بر است

   پاسخ
   • مسعود

    به    بیان شده  

    متشکرم از پاسخ گویی سریع شما
    چه حدودی زمانبر است؟
    در صورتی که بخاهم ضرر و زیان بگیرم بذای فسخ معامله چه میزان صرر زیان عرف است؟

    پاسخ
    • admin

     به    بیان شده  

     بستگی به شرایط و رسیدگی دادگاه دارد حدودا ۶ ماه
     باید دید قرارداد چگونه تنظیم شده

     پاسخ
     • مسعود

      به    بیان شده  

      داخل قرار داد اصلا بندی برای فسخ قرار داده نشده است و مبلغی هم تغیین نشده است.
      الان من برای شکایت چه باید بکنم؟

 148. اکرمی

  به    بیان شده  

  بنده ملکی دارم که می خواهم بفروشم نوساز با سندتک برگی. اگر مشتری را خودم پیدا کنم باز باید ببرم بنگاه برای معامله؟ یا اینکه مستقیم می شود ببرم دفترخانه؟

  پاسخ
 149. سهیل

  به    بیان شده  

  سلام؛
  برای فروش یک ملک مسکونی چند سال ساخت در تهران آیا مجدداً باید از شهرداری پایان کار گرفت ؟!

  پاسخ
 150. سلطان

  به    بیان شده  

  با سپاس از توضیحات شما
  یکباب منزل را در بنگاه بنام خودم معامله کرده و خریدم و اکنون قرار است جهت انتقال قطعی به دفترخانه برویم.در این شرایط اگر بخواهم سند بنام من و همسرم بصورت هرکدام سه دانگ زده شود شرایط هزینه دفترخانه چگونه هست؟چون در مبایعه نامه تنها نام من بعنوان خریدار قید شده.
  تفاوت هزینه انتقال سند با شرایط فوق با زمانی که انتقال تنها بنام من زده شود و در آینده بخواهم خودم او را شریک کنم چقدر است؟ در آن صورت باید همه مراحل خرید و فروش از جمله دارایی و شهرداری و … غیره را دوباره باید طی کرد؟
  با تشکر

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   برای انتقال لازم است مبایعه نامه بنام هر دونفر تنظیم شود
   اگر الان انجام دهید حدود ۲۰۰ هزار تومان بیشتر میشود
   ولی اگر بعدا انجام دهید تمامی مراحل میبایست تکرار شود و هزینه آن بسیار بیشتر است

   پاسخ
 151. مرتضی

  به    بیان شده  

  سلام و تشکر ملکی را به ارزش ۶۰۰ میلیون تومان خریدم قرار است در دفترخانه فروشنده به نامم کند زینه دفترخانه برای هر طرف چقدر می شود؟ آیا به مبلغ قید شده در مبایعنامه توجه می کنند؟ نحوه محاسبه شما برای برآورد هزینه چگونه است؟

  پاسخ
 152. حامد

  به    بیان شده  

  سلام برای انتقال سند گفتید پایان کار هم جزو مدارکی هست که باید ارائه بشه
  پایانکار رو باید از کجا بیاریم چون زمانیکه ما آپارتمان رو خریدیم فقط سند بنام ما شده

  پاسخ
 153. نازی

  به    بیان شده  

  سلام ما یک واحد اپارتمان رو فروختیم و کارهای اداریش انجام شده و سند هم به نامشون خورد جز یک خط تلفن و تسویه حسابهای برق و گاز..
  جز برق بقیه موارد مثل گاز و اب با کنتور مشترکه حالا من چطور باید تسویه حسابها رو بگیرم؟ و باید گجا مراجعه کنم ممنونم میشم از پاسخگوی

  پاسخ
 154. هادی

  به    بیان شده  

  با سلام.اگر ملکی را برای فروش باا شخصی قولنامه کنیم و او سپس بگوید ب اسم شخص دیگری سند بزنیم.انجام اینکار میتواند مشکلی برای بنده ک فروشنده هستم ایجاد کند؟

  پاسخ
 155. حمید

  به    بیان شده  

  سلام منزل ما ۱۶ متر اضافه بنا دارد و یک متر از جلو عقب نشینی و سندش ۶ دانگه آیا بدون پرداخت اضافه بنا می شود قطعی بنام زد

  پاسخ
 156. amir

  به    بیان شده  

  با سلام و خسته نباشید
  من ملکی رو خریدم و سند قطعی رو در دفترخانه زدیم حالا بعدش برا تعویض سند تک برگ به اسم خودم دفترخانه ۱۲۰ هزار از من پول گرفت آیا هزینه تعویض سند تک برگ همین قد میشه؟

  پاسخ
 157. reza

  به    بیان شده  

  با سلام وعرض خسته نباشید. منظور شما از اصل گواهی عدم‌خلاف ساختمان که فرمودید برای انتقال سند در دفتر خانه ضروری است چیست؟ آیا همان برگه ای است که که شهرداری به ما میدهد یا چیز دیگری است. منظورم همان برگه مفاصا است که شهرداری ارایه میدهد یا چیز دیگری است؟ با تشکر.

  پاسخ
 158. mary

  به    بیان شده  

  سلام
  قراره همسرم سند به نامم بزنه
  میخوام کارهایِ اولیشوخودم انجام بدم چون همسرم وقتشو نداره
  لازمه که از همون ابتدا همسرم حضور داشته باشه؟
  لطفاً راهنمایی کنین

  پاسخ
 159. حسین

  به    بیان شده  

  با سلام
  برای خرید اپارتمان قولنامه ای که حدود ۹۶ متر و به مبلغ ۹۲۰۰۰۰۰۰ تومان مبلغ محضر چقدر میشه یعنی چقدر من پرداخت کنم و چقدر. خریدار
  با تشکر

  پاسخ
 160. حسین

  به    بیان شده  

  با سلام مجدد برای خرید اپارتمان قولنامه ای برای سند زدن گفتم چقدر مبلغش میشه

  پاسخ
 161. asgharrahmati

  به    بیان شده  

  با سلام
  من یه خونه گرفتم به ارزش ۱۲۰ میلیون تومان
  از این ۱۲۰ میلیون حدود ۱۵ میلیون وامشه
  فروشنده به من وکالت داده که برم کارای ثبت و سند قطعی رو خودم انجام بدم
  البته نصف هزینه وکالت (حدود ۸۰ هزار تومان) رو خودم دادم و نصف دیگه رو فروشنده داد.
  حدودن کل هزینه سند رهنی که میخوام به نام خودم بشه چقدر میشه و چقدر از این هزینه به عهده منه؟
  با تشکر از شما که با حوصله به سوالات ما جواب میدی

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   هزینه سند رهنی حدود ٣٠٠ تومن که تماما با شماست و سند قطعی حدود ٨٠٠ که نصفش با شماست

   پاسخ
 162. asgharrahmati

  به    بیان شده  

  ببخشید کل هزینه های بنده به شرح زیر :
  ۱- ۸۰ تومن نصف هزینه وکالت نامه فروشنده
  ۲- ۷۵ تومن استعلام دفتر اسناد
  ۳- ۶۳۰ تومن هزینه شهرداری
  ۴- ۲۰۰ تومن هزینه شهرداری
  دفتر اسنادم میگه باید حدود ۶۰۰ تومن دیگه هزینه سند بنام میشه.
  حالا چقدر از هزینه های بالا سهم منه (خریدار)؟
  با تشکر فراوان

  پاسخ
 163. asgharrahmati

  به    بیان شده  

  ببخشید این ۶۰۰ تومن هزینه سند قطعی رهنی است که تماماً به عهده منه؟
  از صبر و حوصله admin محترم بسیار بسیار ممنونم

  پاسخ
 164. مهدی ایزدپرست

  به    بیان شده  

  ممنون از اطلاع رسانی تون توفیق روز افزونتان را خواستاریم فقط یک سوال داشتم با تعرفه جدید هزینه انتقال یک ملک ۴۴۰ میلیونی که بنام ۲ نفر خورده و مبلغ ۵۰ تومان هم وام اوراق بانک مسکن ۱۲ ساله گرفتم کلهم باید چقدر شود.

  پاسخ
 165. جهاد لطفعلیان

  به    بیان شده  

  با سلام
  بنده ملکی به ارزش صد و هفده میلیون خریداری کردم که چهل میلیون وام از بانک قرار است بگیرم که این وام را در دوازده سال باید شصت و هفت میلیون پرداخت کنم . بنده توافق کردم که کل هزینه دفترخانه رو بپردازم لطفا بفرمایید هزینه آن چقدر میشود
  با تشکر

  پاسخ
 166. ایمانی

  به    بیان شده  

  با سلام
  تشکر از بابت اطلاعات مفیدتان.
  من در حال حاضر در ایران نیستم، این امکان وجود دارد که کسی از آشنایان ملکی را برای من معامله کند که در آخر به نام من شود. البته برای امضای مدارک در آخرین مرحله من حضوری به دفترخانه خواهم رفت ولی برای نوشتن قولنامه اولیه حضور ندارم.
  شناسنامه و کارت ملی من در دست خانواده ام است ولی متاسفانه وکالت خاصی به ایشان نداده ام.
  با تشکر
  ایمانی

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام، سپاس
   میتوانید از کشوری که در ان اقامت دارید وکالت تنظیم و بفرستید و در هیچ مرحله ای نیاز به شما نیست
   ولی اگر مایل نباشید پیشنهاد خودتان هم ممکن است

   پاسخ
 167. محمد

  به    بیان شده  

  باسلام و روز بخیر
  برای انتقال سند ملک در دفتر خانه، استعلام پلاک ثبتی و کد رهگیری مبایعنامه حتما باید باشه
  ممنون میشم اگه جواب بدید

  پاسخ
 168. kamaliahmad581

  به    بیان شده  

  سلام و خسته نباشید
  ببخشید بنده یه خونه گرفتم ۱۱۸ میلیون تو اندیشه که ۱۵ تومان از وام مسکن بوده آن مهر بوده و این مقدار از وام باقی مانده. فروشنده به من وکالت داده که برم کاراشو انجام بدم.
  این لیست هزینه هامه
  ۱-نصف هزینه وکالت نامه فروشنده به من : حدود ۸۰ هزار تومان
  ۲- هزینه های انتقال ضامن وام خانه : ۳۵۰ تومان
  ۳-استعلام سند تو دفتر اسناد: ۷۵ تومان
  ۴- هزینه عوارض شهرداری : ۷۰۰ تومان
  ۵- هزینه مالیات دارایی: ۲۱۰ تومان
  ۶- هزینه بنچاق جهت انتقال سند تو دفترخانه: ۶۰۰ تومان
  ۷- هزینه سند تک برگی بعد از هزینه بنچاق: ۱۰۰ تومان
  لطفاً دقیق می تونید برام شرح بدید که از لیست بالا کدام ها به عمده بنده (خریدار) هستش.
  بسیار ممنونم

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   بند۱ و ۲و۷ تماما با شماست
   بند۳،۴و۵ تماما با فروشنده
   بند ۶ نصفهزینه سند قطعی و تمام هزینه سند رهنی با شماست و نصف دیگر هزینه سند قطعی با فروشنده(جزییات ریز از دفترخونه بخواهید)

   پاسخ
 169. Asghar

  به    بیان شده  

  سلام
  ببخشید طبق گفته شما ” فقط نصف هزینه سند دفتر خونه با شماست” یعنی کداوم مورد میشه؟
  ببخشید کل هزینه های بنده به شرح زیر :
  ۱- ۸۰ تومن نصف هزینه وکالت نامه فروشنده
  ۲- ۷۵ تومن استعلام دفتر اسناد
  ۳- ۶۳۰ تومن هزینه شهرداری
  ۴- ۲۰۰ تومن هزینه شهرداری
  ۵-دفتر اسنادم میگه باید حدود ۷۰۰ تومن دیگه هزینه سند بنام میشه.
  حالا چقدر از هزینه های بالا سهم منه (خریدار)؟
  بسیار بسیار ممنونم

  پاسخ
 170. علی54

  به    بیان شده  

  با سلام
  من یک آپارتمان ۷۵ متری در تهران به مبلغ حدود ۲۵۰ میلیون تومان فروخته ام ، لطفا بفرمائید حدودا هزینه مفاصاحساب دارایی چقدر می شود.

  باتشکر

  پاسخ
 171. روشنی

  به    بیان شده  

  باسلام میخواستم بدونم هزینه نقل وانتقال در شهرداری باید پرداخت بشه من قبل از هر کاری اول دارایی شهرداری رو دادم که حدود ۴۵۰تومن شد بعد به دفترخانه مراجعه کرده و طی یه نامه دوباره به شهرداری مراجعه کرده وهزینه نقل و انتقال جدا به مبلغ ۲۵۰ تومان دیگه پرداخت کردم

  پاسخ
  • admin

   به    بیان شده  

   سلام
   بله،ولی درصورت توافق با خریدار میتونیدبدون پرداخت شهرداری سند انتقال بدید

   پاسخ
 172. فرناز

  به    بیان شده  

  با سلام و خسته نباشید

  من یک ملکی خریدم به مبلغ ۳۴۸ میلیون تومان که میزان ۸۰ میلیون آن وام مسکن یکم و مقدار ۲۰ میلیون تومان هم وام جعاله گرفتم. لطف میکنید کلیه هزینه نقل و انتقال این سنذ ذر ذفترخانه را بگید و چقدش به عهده فروشنده و خریدار است؟

  پاسخ
 173. احمد

  به    بیان شده  

  سلام.من یه آپارتمان ۶۰متری خریدم بصورت وکالتی.اما عوارض و دارایی رو تسویه نکردن و سند رو به نام بنده انتقال دادند.این هزینه های دارایی و عوارض شهرداری به پای فروشنده است یا بنده؟هیچ گونه توافقی هم نکردیم بابت این هزینه ها.